Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi fertőzéssel nőgyógyász...

Hüvelyi fertőzéssel nőgyógyásznál...?

Figyelt kérdés

Hogyan viselkedett a nőgyógyász?


Még sosem mentem fertőzéssel, és nagyon félek, hogy bunkó lesz velem vagy le fog hordani a sárga földig...


Mik a tapasztalatok?


2020. jún. 20. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bunkó, te leszel aznap a 10., akivel ezzel a problémával találkozott. Nincs mitől félned.
2020. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

miért hordana le? ez a dolga, és tényleg napi több ilyennel találkozik. azért van ott hogy segítsen neked, ő tudja a legjobban, hogy a nőknek ez milyen kényes téma. ne legyél szégyenlős, mondj el mindent, különben nem biztos, hogy azt a gyógyszert kapod ami tényleg kell.

én egyszer voltam hüvelygombával, ráadásul egy jó öreg fickónál, de mindent elmondtam és meg is gyógyultam hamar.

2020. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogyan kell elmondani a tüneteket, hogy ne legyen annyira ciki?
2020. jún. 20. 11:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj. Ez a munkája, vagy legalábbis a munkájának egy része.

Képzeld el, hogy el kellene menned fogorvoshoz, mert szuvas a fogad, de nem mersz elmenni, mert szuvas a fogad és mit fog szólni... ugyanaz a helyzet.

Megvizsgál, megállapítja, mi a baj, ír gyógyszert ha kell és vagy visszarendel kontrollra, vagy nem.

Én amikor életemben először mentem nőgyógyászhoz, azzal oldottam a saját feszültségemet és félelmemet, hogy elmondtam neki, mennyire izgulok és zavarban vagyok, mert még sosem jártam nőgyógyásznál. Tök megértő és együttműködő volt, még poénkodni is próbált :) úgyhogy nyugi, nem fog semmi rosszat gondolni, bunkó sem lesz, tisztában van vele, hogy a nők nagy része nem örömében keresi fel őt. Lehordani sem fog a sárga földig. Hajrá!

2020. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell elmondani a tünetid, mintha a beszakadt/begyulladt körmödről beszélnél, vagy a fejfájásodról. Nem ciki, elmondod, hogy mit tapasztalsz, és mióta.
2020. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, kérdező, a nőgyógyász ebből él! A tüneteidet érdemes minél pontosabban, egyértelműen elmondani, mert ha túlságosan ködösítesz, esetleg nem derül ki egy fontos részlet. Ő egy orvos, aki akkor tud meggyógyítani, ha őszintén elmondod, mi a bajod. Semmi szégyellnivaló nincs ebben.
2020. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha esetleg mégis lehord, higgadtan közöld vele, nem kioktatásért jöttél, hanem hogy fölírjon egy gyógyszert, ami segít. Majd vedd föl a kapcsolatot a betegjogi képviselővel, és mondd, hogy az orvos durván és bunkón viselkedett veled, ami méltóságodban sértett.

De nagyon kicsi az esélye hogy bunkón beszóljon csak mert összeszedtél egy fertőzést. Nem egy nászutazás a magyar egészségügy, de azért ez a fajta viselkedés tényleg nagyon-nagyon ritka.

2020. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért hordana le??

Most voltam nőgyógyásznál, bementem megkérdezte mi a panaszom. Elmondtam hogy kedd óta darabos fehér folyásom van, viszket, fáj és ég a hüvelyem. Ennyi. Nem kell túl bonyolítani. Miután elmondtam elküldött hogy öltözzek le alulról és kb 2 perc alatt megvizsgált. Nem kell félni nem fog lehordani, ez a munkája.

2020. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Voltál orvosnál, kérdező? Rendben volt minden?
2020. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászati vizitek szerintem laza 40%-a fertőzés miatt történik, tehát sem meglepődni nem fog az orvos, sem lehordani. A fertőzések nagy része egyébként sem nemi úton szerzett, de ha olyanod van, ami igen, akkor sem fog megjegyzéseket tenni, max elmondja, hogy a partnert is kezelni kell és kész.

Egyébként meg tárgyilagosan kell elmondani, lehetőleg értelmesen, nem barokkos körmondatokkal meg bibével és porzóval, mintha gyereknek mesélnél.

Pl.: "Kb. 3 napja viszket a hüvelyem, bővebb folyást tapasztaltam, ami kicsit kellemetlen szagú". Nem kell ezt túlragozni.

2020. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!