Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyomortükrözésnél adnak...

Gyomortükrözésnél adnak nyugtatót meg érzéstelenítőt a garatba? Tükrözés után még ott kell maradni megfigyelésre vagy lehet menni haza a vizsgálat után?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban volt gyomortükrözésem semmit nem adtak nagyon rossz élményem van ezzel kapcsolatban. Holnap kell mennem gyomortükrözésre.

#gyyomortükrözés
2020. jún. 22. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Érzéstelenítőt kapsz, hogy ne legyen garatreflexed. Mást nem fogsz kapni. 10 percig tart kb a gyomortükrözés. Utána nem szükséges megfigyelésre ott maradni, hiszen csak lidocain sprayt kapsz.
2020. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A garatreflexre nagyon nem hat az érzéstelenítő. Sajnos ez felnőttként is rossz élmény. Próbálj kérni bódítást, de sajnos tb alapon ezt nem nagyon fogod megkapni.
2020. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat!
2020. jún. 22. 18:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs de minek ez az állandó altatás és bódítózás? Végigcsinaltam egy béltükrözést, és egy gyomortükrözést is bódítás meg minden egyéb nélkül. A lidocain pont erre van hogy elérzéstelenítse és ne érezd. Ha nem kezdesz el pánikolni, akkor nem lesz semmi bajod. Nem fogsz sem megfulladni, kárt sem okoz benned, egy nagyon vékony csőről van szó.
2020. jún. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Elmagyarázom, vannak emberek akiknek a garatreflexe erős, ezáltal lehet bármekkora önuralmad nem bírod ki. Nekem ha a hátsó fogamig elér bármi már kész vagyok. Az első tükrözésemet emiatt alig tudták megcsinálni és ha egyfolytában öklendezel nem is tudják érdemben normálisan megnézni a gyomrot. És az nagyon nem igaz, hogy a lidocaintól semmit nem érzel.
2020. jún. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam semmit.Túl vagyok rajta, próbáltam odafigyelni, amit az orvos mond és azt csinálni de annyira öklendeztem majd meg fúltam, minden bajom volt már. Kegyetlen volt.
2020. jún. 23. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem nagyon érdekel, hogy lepontoztak, sajnos akkor beigazolódott amit mondtam. Az nagyon kevés, hogy ha valaki azt írja, hogy túl lehet élni. Igen, de egy életre a félelem beleül az emberbe. Kedves kérdező! Remélem nincs nagy baj.
2020. jún. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7.es most már jobban vagyok köszönöm még nagyon fáj a nyelőcsövem meg a tokrom de remélem pár nap és az is elmúlik. Ez volt a 2. tükrözésem harmadjára biztos, hogy nem vállalom be. Kiderült, hogy Refluxom van 11 évvel ezelőtt pedig a Gluténérzékenységet diagnosztizálták.
2020. jún. 24. 11:13
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Sajnálom, de el lehet érni egy jó szintet és ha azt megtartod akkor tünetmentes lehetsz.
2020. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!