Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik a legfájdalmasabb...

Sssaszem kérdése:

Melyik a legfájdalmasabb vizsgálat? Vérvétel, vastagbéltükrözés? Gyomortükrözés? ERCP?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos a vérvétel is fájdalmas. Nagyon rossz volt, szó szerint.

2020. febr. 24. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Gyomortükrözésen egy kamerát dugnak le a torkodon ilyen hosszú valamit, én biztos nem bírnám ki öklendezés nélkül
2020. febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
A vérvétel a legkevésbé fájdalmas.
2020. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Háááát, a valóságban nem egészen úgy van, mert valakinek jobban fáj, van olyan is, akinek kevésbé fáj. ERCP is rossz?
2020. febr. 24. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Volt minden 😂

Gyomortükrözés az nem fáj, de borzasztó, betesznek a szádba egy szájzárat, egy csövet lenyeletnek veled! Ha nem megy lenyomják a torkodon, de öklendezel mindenhogy kb.lefele nagyon szar, kifele nem vészes, kb 3 nap torokfájás.


Vastagbéltükrözés, felnyomnak egy kb besikosítózott csövet a fenekedbe, nézgelődnek, ez nem fáj csak kellemetlen.. mikor küldik felfele, és fújják beléd a levegőt.. na az lehet rettenetes! nekem picit csavarosak a beleim, borzasztó hasgörcsöm volt közben, kb az asztalt fogtam... Óriási hasgörcs kb. Na az a kb 10perc még átnéztek az maga a pokol volt..

2020. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó vagyok, még annyi hogy vennem kellett macrogolt, 1500asat kaptam, 1 liter vízbe feloldani és 1 óra alatt meginni.. illetve kb 2 liter sima vizet mellé.. amint megittad kb 40perc garantált hasmenés.. ezt 12:00 aztán 18:00 a másik 1 literes adag.. 12:00tól nem ehettem semmit csak ihattam... Másnap 10:00kor volt a vizsgálat, még reggel ment a hasam.. egy jó teljes 24 óra mire rendbejön a gyomrod.. szinte mint a vizeleted olyan tiszta leszel, de olyan nagyjából másnap reggelig 30x voltam wcn 😂
2020. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
A vervetel semmi pl a gyomortukrozeshez kepest,pedig en sem birom amikor vert vesznek tolem. Fhu en alig birtam lenyelni a csovet amikor gyom.tukroztek, mar azt kerdeztek egymastol a dokik, hogy most milegyen?! Aztan vagy letoltak vagy pont tudtam nyelni egyet nemtudom, deeee eleg kellemetlen. Ez volt 6 evvel ezelott. Akkor megfogadtam, hogy ezt megegyszer soha tobbe... De megszivtam, mert tok gyomorbajos vagyok, ugyhogy jov.heten megint mennem kell ujabb vizsgalatra, raadasul vastagbeltukrozes is lesz melle :D xD de altatni fognak es egyszerre megcsinaljak mind a 2 vizsgalatot hala a jo egnek!!
2020. jún. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom a vérvételt hogy lehet összehasonlítani a tükrözésekkel... az csak egy gyors szúrás, tőlem hetente vesznek vért, nem fáj.



Voltam ma gyomortükrözésen. Nem volt vészes, ha a fájdalom a kérdés, akkor nem fáj. Viszont baromi kellemetlen, koncentrálni kell, hogy ne öklendezz, de amikor levegőt fújnak be, akkor tuti lesz öklendezés, de amúgy ennyi.


Vastagbéltükrözés... elmegy az életkedvem ha rágondolok :D már 2x volt, és kb üvöltöttem a fájdalomtól. Annyi levegőt fújnak beléd, hogy úgy érzed szétszakadnak a beleid, na akkor fújnak be MÉG TÖBB levegőt, biztos ami biztos... rajtam nem segített a bódító sem, de ez személyenként eltérő lehet. Altatást sajnos nem végeznek abban a kórházban, ahova járok. Mindenesetre nekem is maga volt a pokol, ahogy a 4-es is írja.

2020. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!