Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet 18 évesen hüvelyrákom,...

Lehet 18 évesen hüvelyrákom, vagy méhsüllyedésem?

Figyelt kérdés

Még nem élek szexuális életet és beoltottak HPV ellen. Furcsa sárga, más tünettel nem járó folyásom van (esetleg annyi hogy nem szagtalan, de nem is orrfacsaró), vizelési problémáim vannak (túl gyakori inger, éjszakai járkálások) és székrekedésem. Kicsi nyomást éreztem a medencémen és a derekamon, enyhe alhasi fájdalmakkal, de ez elmúlt, alig pár napig tartott. Furcsa, duzzanat szerű dolgot tapintok a hüvelyben, ami biztosan nem a méhszáj, mert csak félig (néha negyedéig) torlaszolja el a hüvelyt, sőt nincs is túl mélyen, de nem is a nyílásnál (lefekvésnél kicsit följebb helyezkedik el). Menstruációm nagyon rendszeres (maximum enyhe görcsökkel jár), köztes vérzés nincs. Felfázás nem lehet, mert a hüvelyi folyásom rendszeres, visszatérő vendég (maximum pár napig tudom enyhíteni kivéve vérzéskor, akkor nincs). Rendszeresen heti kétszer súlyzós edzésen veszek részt, amiben ugrálni is kell(ezt most felfüggesztettem), régen lovagoltam. Úszás közben a víz bejut a hüvelybe és van hogy felkelés, vagy torna után/közben hanggal kísérve levegő áramlik ki belőle (ezt már évek óta tapasztalom). Van időpontom nőgyógyászhoz, ez lesz az első alkalmam. Sajnos enyhén hipochonder ebből adódóan pánikolós vagyok vagyok, aki nem tudja megállni, hogy ne olvasgassa az internetet. Bármi káros szenvedélytől mentes életet élek (dohányzás, rendszeres alkohol fogyasztás) A tüneteket biztosan nem képzelem, én az a típus vagyok, aki rögtön a halálos betegségekre gondol (pszichológussal már dolgozunk rajta). A testemet nem nagyon ismerem, most kezdem felfedezni, anyummal nem vagyunk jó kapcsolatban ezért nem beszélek vele ilyesmiről az időpontomat is apu szerezte a nőgyógyászhoz.

Mit gondoltok lehet komolyabb bajom?



2020. jún. 24. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz tovább a pszichológusoddal a hipochondrián! Amúgy igen, lehet bármilyen betegséged bármilyen életkorban.
2020. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs semmi komoly bajod, a furcsa duzzanat pedig a méhszájad, a ciklus alatt lejjebb-feljebb helyezkedik, illetve el is fordulhat, persze nem árt, ha megnézik, de legfeljebb polipra gyanakodnék. Az is lehet, ha csak enyhén sárgás a folyásod, hogy az is egészséges, a teljes ciklus alatt normális az áttetszőtől, a fehéren keresztül a sárgásig; vizes, krémszerű, nyúlós állagban. Ha nem sárga, szürke, büdös, és nem darabos és viszket. A hüvelybe beszorult levegő hangja is normális.
2020. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csupán nem vagy tisztában pár dologról a testeddel kapcsolatban, ebből látszik a felvilágosító órák az iskolákban mennyit is érnek.

Az, hogy levegő áramlik ki belőle, teljesen természetes! Sokszor mozogni se kell, csak fordulsz egyet az ágyban, és kijön a levegő. Hisz ami bemegy, annak ki is kell jönnie. 😂

A folyás is természetes, amennyiben nem nagy mennyiség és nincs szúrós szaga. Ha van, akkor lehet valami baktériumod, gombád van, amit könnyen lehet orvosolni. De alapból a hüvely öntisztuló, amit így old meg. Ezt tisztasági betéttel tudod megoldani.

A gombóc a hüvelyben bármi lehet, mióma, ciszta, ezt a doki egyből meg tudja majd neked mondani. Ez az egy az írásodban, ami miatt aggódhatnál.

A gyakori pisilés is sok mindentől lehet, simán lehet hogy sokat iszol, vagy pl. ha én tejeset (kávét, tejbegrízt) fogyasztok, az meghajtja a vizeletem. De vitaminoktól is lehet (Pl. C-vitamintól).

Ha székrekedésed van, az is lehet hogy "nyomja azt a részt", nekem pl. olyankor többször kell pisilnem.

A székrekedéses a helytelen táplálkozás miatt van, fogyasztasz elég gyümölcsöt/zöldséget?

Viszont jó, hogy elmész nőgyógyászhoz, sok fiatal itt cseszi el.

2020. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen van színes, szagos hüvelyfolyásod,akkor az anatómiai elhelyezkedés miatt az a kórokozó,ami ezt okozza, a húgycsőnyíláson keresztül a hólyagban és később a vesékben is tud fertőzést okozni. (Mint ahogyan a hüvelyedből a méhed, petefészkeid felé is.) Ezek okozhatnak derékfájást, alhasi fájdalmat, gyakori vizelési ingert is. Ezért nem szabad a hüvelyi folyásokat félvállról venni. És ugyan fiatal korban nem jellemző sem a daganat,sem a méhsüllyedés,de azért ritkán van ilyen. Méhsüllyedés főleg akkor,ha rendszeres sport,erőlködés miatt meglazulnak az alhas izmai, szalagjai.
2020. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagyok orvos, így nem tudok pontos választ írni. Várd meg a nőgyógyászod válaszát. Elhiszem, hogy kellemetlen lehet majd nőgyógyásznál lenni, de a saját érdekedben van.
2020. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi még azt vettem észre hogy a szemérem ajkak belseje nagyon vörös és mintha kis dudorok lennének rajta
2020. jún. 24. 22:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor valószínű fertőzésed van, adnak kúpot majd rá.
2020. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szeméremajkakon belül lehetnek kis dudorok normál esetben is,mert ezen a területen bőven vannak faggyú- és zsírmirigyek. Ezek kis fehér csomócskák és nem okoznak semmi panaszt. Ha piros,akkor be van gyulladva az a terület. Majd az orvos megmondja,hogy mik azok és mit használj rá.
2020. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a mirigyekről pont ma olvastam. Most már arra gyanakszom hogy a folyás vagy kicsípte maximum elfertőződött. Kezdem szégyellni magamat hogy már megint itt sok hűhózok a semmiért 😅😅
2020. jún. 26. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!