Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A magassarkú cipők károsítják...

A magassarkú cipők károsítják a lábad?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást olvasok..egyszer azt hogy jó a lábnak egyszer nem...:/

ha nem jó neki miért?

de ha jó neki miért?


2010. aug. 1. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát én sem tudom. Hol ezt hallani, hol azt. Mondjuk engem nem érdekel, én csak azt hordok. Lapos talpúban úgy fáj a lábam, hogy menni alig tudok.
2010. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Láttam már erről pár dokumentum filmet, meg szerintem egyszer a tv2-n, vagy at rtl-en is volt róla szó, hogy igen, eléggé káros hosszú távon. nem tudom már sajnos, h h lehetne megtalálni ezeket a videókat.
2010. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A természetellenes tartás és gyenge alátámasztás nyilván nem tesz jót a lábnak. Nem tdom, hol olvashattál te olyat, hogy egészséges. Maximum a látványnak tesz jót, és rövid ideig nem okoz maradandó károsodást.
2010. aug. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy pici sarok, pár centi egészséges. Ezt onnn gondolom, hogy az összes gyógypapucsnak van egy pici sarka. De a rendes "magassarkú" hosszú távon egészségtelen.
2010. aug. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb. 3-5 cm-es magasságig jót tesz a lábnak, az felett nem annyira. Nekem orthopéd mondta, de én is így tapasztaltam magamon. Ha 5 cm-nél magasabb sarkú cipőt vettem fel, már nagyon fájt a lábam, és nagyon rossz volt, hogy teljesen előre tolódik a súlyom a harántboltozatra. Nekem ettől lett is harántsüllyedésem, mert 16 évesen napi 14 órát álltam benne. Szerintem ha kevesebb időt álltam volna olyan cipőben, akkor csak később lett volna harántsüllyedésem, de mindenképp lett volna, mert nagyon kényelmetlen volt. Meg látni még sztárok lábán is, hogy furán szét van nyomódva a nagyon magas sarkú cipőktől már fiatal korukban. (Mondjuk én csak két lány képén láttam ezt, de nem nagyon szoktam ilyeneket nézegetni, úgyhogy nem tudhatom.) A teljesen lapos talpú cipő megint nem jó, mert attól is nagyon fáj az ember lába. Én úgy vettem észre, hogy a sportcipőknek van a legjobb magasság kitalálva, az kényelmes. Így nőies cipőkből is olyan magasságút veszek, mint amekkora a sportcipőm sarokemelése. Ami meg a legkényelmesebb szerintem, az a gördülőtalpas cipő. Páromnak volt gondja a lábának, így vettünk neki egy Ryn-t, de az nem vált be, mert nagyon nyomta középen a lábát, hiába próbálta 2 hónapig hozzászoktatni. Amikor én is kipróbáltam, nekem is nyomta. Aztán vettünk nekem egy kínai gördülőcipőt, de az legalább kényelmes, és már első nap is kényelmes volt. Annyira jó benne lenni, bírok benne akár egész nap is állni, és nem fáj utána a lábam. (Nem úgy, mint a többi cipőben.) Csak kár, hogy nem néz ki úgy, mint egy klasszikus magassarkú. De azért ez se néz ki rosszul.
2010. aug. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az én lábamnak biztosan nem egészséges. :-) Életemben egyszer ruháztam be egy ilyen lápi lépőre, mert állásra kellett felvételizni, és elegáns akartam lenni. Tény, hogy segített megfeledkezni minden izgulásról, mert a csillagokat láttam benne. Soha többet!
2010. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen egyértelműen károsítja.
2010. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!