Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi van a havimmal? Múlt...

Mi van a havimmal? Múlt hónapban kezdtem el fogamzásgátlót szedni. Tudom, hogy ilyenkor megváltozik az egész. De most nekem negyed-ötöd annyi, mint régebben. Még ez is belefér? Kicsit fura, hogy most az 1-2. nap olyan, mint máskor az 5-6. nap.

Figyelt kérdés

Még érdemes tudni, hogy elég sokat stresszeltem/stresszelek, két okból is. Előtte volt gombás fertőzésem is nem sokkal, amire igen erős gyógyszert kaptam (van egy enyhe gyógyszerfóbiám, nem tehetek róla). Másodszor pedig csak nagy sokára akart megjönni, és ezt is csak erős jóindulattal tudom 8 év tapasztalata után havivérnek nevezni. Ez nem mensi. Ez maszat.


Elég szűk is vagyok, talán a stressz miatt, már évek óta használok tampont, de most először volt nehéz felhelyezni. Barátom szerint a beszűkülés és a vérzés együtt gyulladási tünetek is lehetnek. Szerintem ez agyrém.


Olvastam valahol, hogy a terhesség tünete lehet az alhasi görcs (hosszú-hosszú évek óta kísér a mai napig), és "enyhe, jellegében más vérzés a menstruáció várható időpontjában) is. Más ez annyira, hogy meg tudjam különböztetni? És mennyire enyhe? Mellesleg ezek a tünetek (más tünetem nincs) jelentkezhetnek nem egész egy hét után? Tesztet még nem csináltam, mert ki se mutatná. Kicsi az esélye a terhességnek, de sajnos azért a 0-nál valamivel nagyobb.


Tudom, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha ezt az egészet a nőgyógyászomnak mondanám el, de nem igazán bízom a sikerben. Már előre látom, ahogy szokása szerint ujjaival malmozva, méla mosollyal végighallgat, és mire a vizsgálatra készülve elkezdenék vetkőzni, már el is mondja hogy minden rendben lesz, és kizavar.


(És elnézést a sok kérdésért, de nem tudtam szétszedni úgy, hogy értelme legyen, és arra kapjak választ amire akarok.)


2010. aug. 1. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A tabletta úgy hat, hogy egyrészt akadályozza a peteérést, másrészt a nyálkahártya sem vastagszik meg eléggé. Ezért tart kevesebb ideig, és ezért kevesebb a vér mennyisége.

De ha úgy érzed, hogy ez már tényleg nem normális, tényleg tanácsos tesztet csinálni és orvoshoz fordulni.

De én a helyedben keresnék mást, teljesen egyértelmű, hogynem bízol meg az orvosodban. Ennek így nincs értelme:) Keress olyat, akiben tényleg meg tudsz bízni.

2010. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anno mielőtt én is elkezdtem szedni a fogamzásgátlót elég rendszertelen volt a menzeszem és aránylag elég sok volt a mennyisége is. Aztán elkezdtem szedni és 4 napra lecsökkent, amik közül csak 2 volt olyan, hogy tényleg erős volt, a másik kettő nap pedig alig volt valami.
2010. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Az orvosváltás nem olyan egyszerű dolog olyan családban, ahol van, aki ez egészségügyben dolgozik, és van aki 30 évig tanító volt, és kb. mindenkik ismer, vagy legalábbis egy közeli rokonát. Ha nem félnék az össznépi sértődéstől, eleve nem is ehhez az orvoshoz jelentkeztem volna...


Második: Nos nekem már az első nap sem erős... Azelőtt kb. másfél óránként jártam cserélni, éjszaka is ki kellett mennem, most viszont reggel óta nem volt ilyesmire szükségem... Azért kérdezem, mert van, aki szerint ez normális, de azért van egy kis rossz érzésem. Majdnem úgy érzem magam, mintha nem is lenne mensim...

2010. aug. 1. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!