Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért szednek a mai 14-16...

Miért szednek a mai 14-16 éves tini lányok fogamzásgátlót, vagy mi olyan jó abban?

Figyelt kérdés
egy anyuka. értelmes válaszokat.
2011. nov. 1. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Talán azért, hogy ne essenek teherbe...
2011. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kiszámítható vele a ciklus és nyugodtan szexelhetnek, ha akarnak.

Az más kérdés, h szerintem tönkreteszik vele magukat, de vmit vmiért. -.-"

2011. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert nem szeretnének tizenévesen anyukákká válni, illetve nem szeretnék, hogy a hozzád hasonló anyukáik hamar nagymamává váljanak. Az, hogy miért ennyire sürgős nekik a szex, az már más kérdés (itt kifejezetten 13-16 évesekre gondolok).
2011. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó abban az,hogy megóv a nem kívánt terhességtöl. Az a tinilány szedi, akinek rendszeres nemi élete van már!
2011. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
csak egy oka lehet hogy miért szedik az pedig hogy elkerűljék a nem kívánt terheséget,az már más hogy már 14 éves kortól elkezdik a nemi életet ez van én is 15 évesen keztem el,túl hamar érűnk meg mostanába én pl.már 12 évesen mensiztem és elég hamar be is állt
2011. nov. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Az orvosok manapság mindenre felírják. Pattanásos vagy? Szedjél tablettát. Rendszertelen a vérzésed? Szedjél tablettát. Fáj a hasad, mikor megjön a vérzésed? Szedjél tablettát. Eszükbe sem jut, hogy bizony nem cukorka, és pl. rendszertelen menzeszre fel sem szabadna írni!!!


2. Manapság már szinte elvárás, hogy a nő szedjen tablettát. A férfiak nagy része utálja az óvszert és nem hajlandó felhúzni. Ha a lány biztonságba akarja érezni magát, akkor inkább beszedi.


3. Nincsenek tisztában a negatív hatásaival, és nem is világosítja fel őket senki róla. Pl. arról már ezer meg egy cikket láttam, hogy mennyire nagyon jó a tabletta, de arról még egyet sem, hogy milyen problémákat okozhat. Ha meg is említik, hogy van veszélye is, rögtön hozzáteszik, hogy milyen kicsi az esélye és milyen könnyen megelőzhető.


4. Rengetegszer hallom, hogy az anyuci viszi el a 14-15 éves lányát és íratja fel a tablettát (sőt, olyat is ismerek, aki konkrétan magának íratja, és a lánya szedi be!!), nehogy meglepivel állítson haza.


Egyébként félreértés ne essék, nem vagyok kifejezetten tablettaellenes. Csak úgy gondolom, hogy ilyen korban nem ez a megfelelő védekezési módszer. Én is szexeltem fiatalon, d eszembe nem jutott volna 15 évesen, labilis hormonrendszerrel hormontartalmú szerrel leállítani az éppen beindulgató peteérésem. Tökéletesen megfelelt az óvszer is.

2011. nov. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egyet értek az előttem szólóhoz egyet visszont kiahagytál kedves útolsó!hogy a fogamzásgátló tablette nem akadályozza meg a nemi betegséget!én nem szedek gyógyszert mert én mindig is ellenne voltam mert csak felborítja a hormonjaimat,ha meg leállnak vele sokan csodálkoznak hogy mitől van ez meg az stb. sokat lehet itt is olyat olvasni hogy nem tudják mi bajuk van mert leáltak a fogamzásgátlóval
2011. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony egyetértek én is veletek!

A nőgyógyászati rák betegségek száma sem csökken, szűrés ide vagy oda....

A hormonháztartás borul, hiszen hormonális tablettákról van szó. A gyógyszergyártók viszont dörzsölik a markukat...

2011. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!