Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi ultrahangon nem...

Hüvelyi ultrahangon nem látszik a petefészek?

Figyelt kérdés
Csináltak hasi és hüvelyi uh-t is és egyiken sem látszódott a bal petefészkem. A doki nem mondott rá semmit. Járt már valaki így? Baj lehet ez?
2020. jún. 25. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs baj. Néha elég nehéz látótérbe hozni, főleg, ha kicsit gázosabbak a belek. Ha van benne valami kóros, mondjuk egy ciszta, akkor az viszont elég jól kirajzolódik. Szóval tulajdonképpen ha nem találják, az egyben azt is jelenti, hogy nagy eséllyel nincsen benne semmiféle elváltozás.
2020. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és menopausa után pedig általában annyira megegyezik az echogenitása a környező szövetekkel, hogy akkor meg azért nem ábrázolódik:)

Higgy nekem, elég sok nőgyógyászati UH-t csinálok. Mi ilyenkor azt a sablon szöveget szoktuk írni, hogy "vetületében kóros nincs".

Ami annyit jelent, hogy konkrétan a petefészket nem tudjuk azonosítani és lemérni, de semmiféle kórosat nem látunk azon a területen, ahol lennie "kell", tehát negatív a lelet.

2020. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy feltetted ezt a kérdést, engem is éppen foglalkoztat. Tavaly csináltak először hüvelyi ultrahangot, és hát azóta voltam 3x is, de hüvelyivel nem találták meg soha a balt. Hasi ultrahangot nem akart készíteni.. Februárban sikerült a baba, de sajnos el is ment, így igazából azért izgat, hogy van-e valami bal oldalt vagy sem.
2020. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!