Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hasi ultrahangon látszik a...

Hasi ultrahangon látszik a PCOS, vagy csak hüvelyi mutatja ki a cisztákat a petefészekben?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
hozzáértö szakember hasin is látja de a hüvelyin sokkal jobban kivehetöek a policiszták.
2014. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jó az uh gép akkor hasin is látszik.
2014. jan. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem látszott hasin, én is kiszúrtam őket, ahogy rátette a transzducert a hasmara, szóval nagy tapasztalat sem kell hozzá. Soha nem csináltak még hüvelyit nekem, pedig már gyereket is szültem. :)
2014. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2 hónapja tele volt mindkét petefészkem kis 'cisztákkal', megszámlálhatatlanul sok volt bennük, ezt hüvelyi uh-n látta nőgyógyász. Most voltam hasi uh-n a vesecisztám miatt és mondta az urológus, hogy nincsenek ciszták a petefészkeimben (szedek fogamzásgátlót 2. hónapja) de nem tudom elhiggyem-e ezt mert még most is nagyon szúrnak a petefészkeim naponta legalább 2-3-4 alkalommal.

Köszönöm a válaszaitokat!

2014. jan. 6. 19:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Diétázol is és sportolsz is vagy csak a fog.gátlót kaptad?
2014. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is látta radiológus hasi uh-n, hogy ciszták vannak a petefészkeimben. Egyébként a fogamzásgátló eltüntetheti őket, de ez csak tüneti kezelés. Voltál teljes kivizsgáláson, terheléses inzulinvizsgálaton is?
2014. jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem voltam, csak nőgyógyásznál, ő adta 3 hónapra a fogamzásgátlót, hogy "egyből ne küldjön el kemény hormonvizsgálatokra". De mi lesz akkor, ha februárban visszamegyek és el lesznek tűnve a ciszták és nem küld tovább? Ha nincs ciszta, miért szúrhatnak még mindig a petefészkeim? :S
2014. jan. 8. 08:16
 8/8 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló a hormonális működésedet blokkolja, sajnos ettől nem fognak elmúlni a ciszták tartósan. A PCOS-t ez nem fogja rendbe rakni. A javulás egyetlen módja a szénhidrát diéta, sport és szükség esetén metformin hatóanyagú gyógyszer alkalmazásának kombinációja. Ha nem ennek megfelelően akar kezelni, azonnal keress másik dokit, vagy leginkább egy endokrinológust.
2014. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!