Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, ha nem érzem...

Mit tegyek, ha nem érzem magam jól, amikor menstruálok és ez kihat az életemre is?

Figyelt kérdés
Undorító a menstruáció, és utálom. Akár tampont, akár betétet, akár kelyhet használok, látnom kell az undorító vért. Többször is el kell mennem WC-re, mert vagy 20 percenként kell pisilnem. Ilyenkor fáradtabb vagyok, semmihez sincs erőm, ami miatt nem tudok úgy teljesíteni a meccseken és az edzéseken, és amikor suli van, akkor még tesizni is kell ilyenkor. Még gyógyszerrel sem sikerült beállítani, és mindig rettegek, hogy mikor jön meg (20 és 50 nap között szokott megjönni). Ilyenkor nem bírok aludni se, nem tudom miért. Már unom. 9 és fél éves korom óta menstruálok, de még mindig nem szoktam meg, és sose volt még olyan, hogy ne áztam volna át vagy a bugyim nem lett volna véres valami miatt. Utálom magam emiatt. Voltam több pszichológusnál is, de mindegyik lezavarta annyival, hogy lány vagyok, és ez van. Már azon gondolkodtam, hogy átoperáltatom magam férfivá, mert a transziknak megengedik azt, hogy ne menstruáljanak. Sokáig anorexiás is voltam, a gyógyulásom sokkal tovább tartott, mert amiatt nem akartam utána nagyon sokáig meggyógyulni, nehogy újra menstruáljak. De sajnos meggyógyultam és visszajött a menstruációm is.

2020. jún. 26. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, van olyan fogamzásgátló injekció, ami fél évre megszünteti a menzeszt.
2020. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pszichológusaid nem voltak empatikusak. szerintem keress másikat. sőt még lehet, hogy furán hangzik, de lehet egy férfi pszichológus megértőbb tudna veled lenni, mert jobban kívülről tudja nézni a problémát. de olyan pszichológushoz ne menj, aki annyit mond, hogy ez van és cső. illetve próbáld meg megtanulni, hogy hogyan tudod kezelni a helyzetet, hogyan nem ázol át stb. lehet, hogy a túl korai mensi miatt nem voltál felkészülve még rá, és mivel eddig negatív tapasztalataid voltak, ezért nem tudsz megbékélni vele. ami vissza is hat magára a mensire is. emélem, hogy segítettem. kitartást.
2020. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos mivel nő vagy, ezzel meg kell tanulnod együtt élni. Senkinek nem a kedvenc "hobbija" a havivérzés, de hát sok mindent nem tudunk tenni ellene. Szedj foggátlót, azzal lehet tologatni (ha folyamatosan szeded, akár hónapokig is búcsút inthetsz a vérzésnek, bár nem igazán egészséges ez a módszer sem), vagy ahogyan előttem is írták a fogamzásgátló injekciót is megpróbálhatod esetleg. Beszélj a nőgyógyászoddal erről.
2020. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én olyan tablettát szedek, amit minden nap kell szedni. Mini pills, es Cerelle a neve. Kérd ezt, és ha ezt szeded, soha nem jön meg.
2020. jún. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!