Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 hónapja nem menstruálok?

3 hónapja nem menstruálok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben 12 kilótól szabadultam meg. Jelenleg 43 kiló vagyok, de ha jól tudom akkor még az egészséges tartományban van a BMI-m. A karantén alatt többször is előfordult, hogy az elfogyasztott ételt kihánytam(nem önszántamból, szinte mintha a testem kilökte volna magából az ételt)

Mostanában ez egyre gyakrabban fordul elő. Eddig nem aggódtam, de az előtte rendszeres ciklusom teljesen felborult. Utoljára március végén volt meg. Terhes nem lehetek mert szűz vagyok.

Érdemes lenne nőgyógyász segítségét kérni? Vagy mivel fiatal vagyok (16) várjak hátha megjön? Válaszokat előre is köszönöm.



2020. jún. 6. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen esetben, amit írtál, kimaradhat a vérzés, de ne csak nőgyógyászhoz menj, lehet, hogy a háziorvos is ki kellene vizsgáljon.
2020. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kb. 150 cm magas vagy, akkor épp csak a normális érték alsó határánál van a 43 kiló. Ha ennél magasabb, akkor már alultáplált vagy. De a rendszeres hányás miatt mindenképp orvoshoz mennék a helyedben.
2020. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 160cm/48 kg-al négy hónapig nem menstruáltam. El kellene kezdened enni, mert hacsak nem vagy nagyon alacsony, akkor biztos, hogy nincs egészséges tartományban a BMI-d.

A háziorvossal kellene egy vérképet csináltatnod vassal, mert az éhezés miatt vérszegény vagy valószínűleg.

2020. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj még pár hónapot(max 3), mert az orvos is valószínű azt mondja, hogy a fogyás miatt van. Amúgy nekem is volt ilyen, nekem 8 hónap maradt ki, utána visszajött. Bár tényleg elég kevés az a 43 kiló, nem ártana pár kilót visszaszegned.
2020. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

158 cm vagyok tehát elég alacsony amiatt nem túl alacsony ez a súly. Visszaszedni semmiképp nem szeretnék súlyt.

Köszönöm a tanácsokat

2020. jún. 7. 01:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A súlyod túl alacsony, 47kg-tól lenne a normál tartományban.
2020. jún. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Alultáplált vagy. Háziorvoshoz és pszichiáterhez is el kéne menned minél hamarabb, mert ha nem teszed, ez még ennél is sokkal komolyra fog fordulni. Már az is elég durva, hogy a menszeszed elmaradozik.

Nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=NVA5xm8W1Ek

2020. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azért nem menstruálsz mert sovány vagy, felborult a hormonzátartásod. Muszáj lesz felszedned, feltéve ha szeretnél egészséges lenni.
2020. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Velem ugyanez volt. 10 hónapig nem menstruáltam. Borzasztóan féltem a visszahízástól. De aztán elkezdtem rendesen enni, normális mennyiségeket. Előtte 1200 kalórián éltem, pedig a BMR-em 1500 kalória. Egyél amit kíván a szervezeted és annyit amennyit kíván. Én is híztam pár kilót. De sokkal jobban érzem így magam és épp tegnap jött meg már második hónapja😍
2020. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Az egészséged sokkal fontosabb,mint pár zsírpárna.
2020. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!