Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász a vizsgálat során...

Nőgyógyász a vizsgálat során felismeri, ha évek óta nem voltam vizsgálaton? Rákszűrésnél mire jelentkezek.. mindenfélét szeretnék, méhnyak, pete, stb. Ajánlotok valakit Budapesten?

Figyelt kérdés
2020. jún. 28. 08:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja kérdezni valószínűleg, hogy mikor voltál utoljára vizsgálaton. De ne parázz, egy csomóan ritkán mennek, nem fog emiatt idiótának nézni.
2020. jún. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát... évek, sok éve volt már.. szégyellem... többek között ezért se nagyon akarok menni..
2020. jún. 28. 08:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgálat során nem látszik mikor voltál utoljára. Meg fogja kérdezni. Szűrni csak a ményakrákot lehet, a többit nem.
2020. jún. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális az orvos nem mond semmit!

A te egészséged amúgy sincs köze hozzá

2020. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne igzulj, én is ezen izgultam, de nem mondott semmit az orvos. Tök jófej volt :-)


(Dr. Jeney Krisztina az orvosom egyébként, de ne hozzá menj, mert hónapokat kell várni az időpontra, legalábbis az SZTK-ban.)

2020. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Magyarországon többszáz nő hal meg értelmetlenül, feleslegesen méhnyakrákban. Ugyanis, aki évente egyszer eljár szűrésre, ott hamar kiderül a gond, ami 100% - ban visszafordítható! De, aki 10-15 évig nem megy, csak amikor már rothadó hús szagú folyása van, már késő - az belehal. Miért?? Annyira értelmetlen! Évente egyszer!
2020. jún. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy gondolom én is, ahogy a 4-es Hozzászóló írta.

Akihez én járok, Dr. Kassai Enikő: kedves, empatikus, érti a dolgát és nem tesz felesleges megjegyzéseket a betegeire.

Egyébként rákszűrésre más országokban 3 évente ajánlott járni. Ez az "évente" sőt "félévente" csak Magyarországon szokás. Úgy tudom, a TB-től kapnak erre pénzes támogatást az orvosok nálunk. Külföldön tudják, hogy ilyen hamar nem alakul ki rák. A másik pedig, nem feltétlenül kell évente felsebezni azt a méhnyakfelszínt...

2020. jún. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

Lehet más országokban három év . Magyarországon egy év. Ha más országokban laknál, akkor menj három évente. Miért más ország ajánlását követed?

Évente egyszer minden nő kibírja a saját életéért annyi időt, ami a szűréssel jár. Mondjuk nekem aztán mindegy, hogy kettő nő, vagy 1200 nő hal bele egy olyan betegségben, ami időben felfedezve 100%ban gyógyítható.

2020. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: a 7. válaszoló arra utalt, hogy a magyar ajánlás nem feltétlen megalapozott. Nem valószínű, hogy külföldön lassabban fejlődjön a méhnyakrák... De persze az lehet, hogy ott jobb minőségű diagnosztikai készülékekkel vannak ellátva a laborok, és ezért korábbi státuszban ki tudják mutatni a betegséget (és akit kell, évente hívnak vissza).


De ilyen random interneten olvasott dolgokra azért nem érdemes alapozni. Szóval vagy kövesse az ember a magyar ajánlást, vagy nézzen utána tényleg rendesen a dolgoknak, és akkor talán ki tud találni valami jobbat. Persze a kérdezőnek ha lelkileg segít a külföldi ajánlásra gondolni, és így jobban rászánja magát most a vizsgálatra, az csak jó.

2020. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as: akkor kövesd a magyar utasításokat, a nem mellesleg az amúgy pocsékul álló hazai egészségügy közepette. de neked biztos megfelel, ahogy látom.

9-es: látom, Te felfogtad amit mondani akartam, ha már az előző kötekedő nem. Igen, nyugatabbra fejlettebb a diagnosztika, meg alapból az egészségügy, de ezt mindenki tudja, nem hinném, hogy ezzel újat írtam...

2020. jún. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!