Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon felhelyezése. Hogyan?

Tampon felhelyezése. Hogyan?

Figyelt kérdés

Eddig mindíg betétet használtam, viszont most úgy adódott, hogy tampont kell. Csak fogalmam sincs, hogyan kell felhelyezni. Szűz vagyok, megfelelő méretű tamponmal. Kérlek érthetően írjátok le, a felhelyezés folyamatát.

(nem kérek privátokat)


16/Lány



2020. jún. 28. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Mi az, hogy kell?!


Maradj a betétnél, a tampon amúgy is tök egészségtelen!

2020. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Minden tampon dobozában extrarészletes leírás van.
2020. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
57%

Szia! :)

Interneten nagyon sok mindent megtalálsz és mint előttem is írták a tampon dobozában található h.utasítás sokat segít majd! Sok Sikert!

2020. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2020. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kész vicc ez a gyakori kérdések. Minek is létezik ez az oldal, ha mindenki az internettel jön? Feltettem egy kérdést, normális választ várva.
2020. jún. 28. 19:10
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Kaptál.
2020. jún. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Remélem tudok segíteni:

Ellazulsz,fontos hogy ne legyél feszült,fogod a tampont,kibontod,kihúzod belőle a madzagot,kisterpesz, kicsit leguggolsz,és megpróbálod felhelyezni...akkor jó,amikor nem érzed,hogy ott van.Elsőre nem biztos hogy menni fog,elég kellemetlen érzés lesz,de majd belejössz.

Hajrá!

2020. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A tampon mérete a menszesz erősségétől függ. Próbàld a minit ha gyenge a vérzés. A normàlt ha erősebb. Supert ha nagyon erős.

A legegyszerűbb ha leguggolsz, és úgy teszed fel, középső ujjal, mert az a leghosszabb.


A Silk touch fàtyolos O.B. guggolva egy pillanat alatt felcsúszik.


Mikor kibontod, a madzagot hatàrozottan ràntsd meg. Így ellenőrzöd nem e selejtes.


Én 17 éve menstruàlok és kB 3 hónap után tampont is hasznàltam, sosem talàlkoztam még olyan tamponnal aminek elszakadt vagy kiszaradt a madzagja, de sosem lehet tudni.


Szóval guggolsz, kezedben a kibontott, megràntott madzagú tampon odahelyezed a hüvelynyílàshoz. És a középső ujjaddal felnyomod ameddig csak tudod. Ha közben úgy érzed kicsit jobbra vagy balra ment az iràny akkor húzd vissza teljesen, és újra dugd fel. Kicsit irànyítsd hàtrafelé. Szóval a feneked felé. De érezni fogod.

A madzag ott fog csak lógni. Én mindig előre teszem a csikó felé a nagyajkak közé.

Tegyél be betétet is a biztonsàg kedvéért. Így nincs baj akkor sem ha àtàzol.

Amikor kuveszed, ugyanez a módszer.

Leguggolsz, megfogod a madzagot, màsik kezeddel fogj egy darab wc papírt a hüvelyed alà, ahol ki fog jönni a tampon, mert csöppenhet vér ha nagyon tele van a tampon.

Lassan kihúzod a tampont,wc papírba csomagolva a kukàba teszed és felteszel egy újat.

2020. jún. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!