Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez toxikus sokk szindróma...

Ez toxikus sokk szindróma lehet? Mikor jelentkeznek a tünetek általában? Egyre rosszabbul vagyok, nagyon aggódom!!!

Figyelt kérdés
Szombat délután óta menstruálok, tehát ez a 3. nap. Tegnap már kicsit gyengének éreztem magam, ma először hőemelkedésem volt, most estére felment a lázam 38,5-re. Ezen kívül fájnak a végtagjaim és a torkom, gyenge vagyok. Tampont használtam, amit napközben pár óránként cseréltem, viszont mindkét éjszaka átléptem a 8 órát, mert elaludtam sajnos, kb. 10-11 óra elteltével cseréltem vasárnap reggel, majd ma reggel már csak betétet használtam, kb. 9 óra leteltével. Nagyon félek, hogy ez TSS, sosem volt ilyenre példa. Vagy csak beképzelem? Mikor kell orvoshoz fordulni?

2020. jún. 29. 19:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Milyen kretén diagnózisról beszélsz? :D Tamponhasználat alatt fellépő láz, torokfájás, gyengeség, hányás stb. esetén felmerül a TSS gyanúja, a dobozban lévő tájékoztatóban is benne van. Ritka, de nagyon súlyos.
2020. jún. 30. 13:40
 12/13 anonim ***** válasza:
42%
A pacipéniszt merül fel. Hirtelen extrémen elesett állapot, magas láz, SOKKOLÓDÁS esetén felmerül, nem pedig egy napok óta tartó lázongás, és teljesen típusos vírusos tünetek mellett! Orvos vagyok, komolyan az internetet néha úgy érzem be kellene tiltani, mert a sok biológiából és orvostudományból analfabéta laikus mindig megtalálja a létező legsúlyosabb diagnózist és azon hisztizik, hogy neki az van. Megsúgom, ha éppen sokkolódnál, akkor nem itt pánikolnál össze-vissza, meg írogatnál.
2020. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Oké, te orvos vagy, de sajnos én nem vagyok ennyire magasan kvalifikált ebből a tudományból, ennek ellenére nem tartom magam buta embernek. 10 éve használok tampont és soha semmi bajom nem volt, lázas sem szoktam lenni soha, főleg nem 39 felé közelítve, így szerintem természetes, hogy hirtelen megijedtem a szokatlan szituációtól és összefüggésbe hoztam, főleg úgy, hogy nem csak láz jelentkezett tünetként. Mivel nem jártam orvosi egyetemre, nem lehetek tisztában mindennel 100%-osan, de köszönöm a kedves kioktató hangvételt. :) Szép napot.
2020. jún. 30. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!