Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tampon felhelyezése...

Első tampon felhelyezése mennyire nehéz és fájdalmas?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva meg fog jönni a nyaralás alatt, ezért már előre készülök lelkileg:D

Szóval az lenne a kérdésem, hogy van akinek egyből sikerült? Akinek pedig nem az mennyi idő után tudta végül mégis felrakni? És mennyire fáj berakni és kiszedni? Nagyon tartok tőle, de ha nem sikerül akkor elcseszi az egész nyaralásom.



2020. júl. 2. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

1.Moss kezet!


2.Bontsd ki a tampon dobozát és vegyél ki egy tampont. Fontos, hogy a csomagoláson ne látszódjon sérülés. Ha később a táskádban tartasz magadnál tampont, használj dobozt, tasakot. Mindenképpen figyelj a tárolásra és a csomagolás épségére, mert ez biztosítja a steril környezetet.


3.Tépd le a középen található szalagot a tamponról, és vedd le a műanyag fóliát a tampon húzószál felöli részéről. Ne felejts majd kidobni a szemetet!


4.Egyenesítsd ki a húzószálat egy erős rántással, ezzel ellenőrizni is tudod a tampon minőségét, hogy nem szakad el, stb.


5.A mutatóujjadat tedd a tampon végén lévő mélyedésbe, ennél fogva tudod majd felhelyezni hüvelyedbe a tampont.


6.Távolítsd el a védőfólia felső részét is.


7.Foglalj el egy kényelmes helyzetet. (Pl: guggolva, wc kagylón/kád szélén ülve, vagy állva egyik lábadat magasabbra téve, stb.) Szabad kezeddel finoman nyisd szét a szeméremajkadat. Ez megkönnyíti a tampon felhelyezését a hüvelybe, amely a húgycső és a végbélnyílás között helyezkedik el.


8.Mutatóujjad segítségével finoman told a tampont ferdén hátra és felfelé. Ne erőltess semmit, ha ellenállást tapasztalsz, változtass egy kicsit az irányon. Lassan told tovább a tampont, amíg a kezed megakad – ez a medencefenék izomzata, amely összehúzza a hüvelybemenetet. A tampont mindenképpen át kell tolnod ezen a szakaszon ahhoz, hogy kényelmesen, minden érzés nélkül tudd használni a tampont. A tampon akkor van jó helyen, ha semmit nem érzel.

2020. júl. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kényelmes érzés, de kibírható. Olvasd el az utasításokat a kis papíron, amit mellé szoktak adni (ha lehetséges használj minit) és nézz videókat a youtubon, ha nem érzed magadat biztosnak. Még fontos, hogy tudd, hogy a hüvelyed akkor a leglazább ha közben kifújod a levegőt. Fontos, hogy lazulj el, ne stresszelj és felrakás előtt picit húzd meg a szálat (de ne nagyon, mert akkor felduzzad nagyon). Fürdés után mindenképpen cseréld ki, de egyéb esetben ha kihúzás közben fáj, akkor még nem telt meg. 4-5 óráig nyugodtan bent hagyhatod, utána már jobban kell figyelned az időt. Ajánlom, hogy álítsd vekker, engem ez akkor megnyugtatott, hogy az majd úgyis jelez.


Még egy tipp a felrakáshoz: ha egyszer kihúzod az újadat, akkor utána már nehéz lesz újra megigazítani.


Ne félj, a tampon nem tud eltűnni a vaginádban! Az nem egy misztikus dolog. Van egy eleje meg egy vége.

2020. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem először egyáltalán nem ment, be se akart menni a nyíláson, és amikor sikerült akkor is mindig rosszul raktam fel, de nem mindenki bénázik ennyit. Semmit nem tudtam arról, hogy hogy kell, kérdezni nem mertem, és a tampon mérete is túl nagy volt. :D

Amíg próbálkozol, addig előfordulhat, hogy nem lesz éppen kellemes, de alapból egyáltalán nem fájdalmas. A legegyszerűbb, ha leguggolsz és úgy teszed fel, akkor nem nagyon lehet elrontani. Próbáld minél feljebb tolni. Akkor van jó helyen, hogyha semmilyen testhelyzetben nem érzed, hogy ott van.

Kiszedni szintén nem fáj, csak lehetőleg ne szedd ki túl korán, mert ha még nagyon száraz, akkor nehezen jön ki. (Persze azt mindig vedd figyelembe, hogy max. 8 órát lehet bent.)

Szerintem ha a legkisebb méretet használod, azzal hamarabb bele tudsz jönni. Ha nagyobb méret kell, amikor már megjön, akkor is előtte érdemes a legkisebbel gyakorolni.

2020. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

En is nyaralason probalkoztam eloszor, kb 20 evvel ezelott, de meg most is emlekszem ra, annyira rossz volt. Nem tudtam jol felhelyezni, es elegge fajt. Feltem tole, nem mertem hatarozottan, jo melyre feldugni, ezert baromi kellemetlen volt. Ki sem birtam vele meg 3 orat se, igy viszont a kivetel is fajt.

Szoval a lenyeg, hogy ne felj tole, a madzagot huzd ki jol, mielott felrakod,es akkor nem lehet baj. Probald meg nyugodtan, jo melyre rakni es akkor eszre sem fogod venni!

2020. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek:)
2020. júl. 2. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
O.B. Silk touch fàtyolos tampon szuperül csúszik!
2020. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!