Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől köhög ennyire az anyukám?

Mitől köhög ennyire az anyukám?

Figyelt kérdés

Anya éjjel nappal iszonyúan köhög. Folyton köszörülgeti a torkát és csak úgy random elkezd köhögni, de nagoyn brutálisan! Mintha lepaprikasprézték volna.


20 éve kezdődött állítása szerint. én akkor születtem. Nem volt olyan nap anyámmal, hogy ne köhögött volna.


Nyeltetek már félre egy korty vizet? Ugye? Folyton ott van az az érzés, hogy nyelni akarsz és köhinteni. Nem akar elmúlni a félrenyelésnekaz érzése. naaaa. anyámnak ez kb 10 percenként van.


Én ha 1 percig köhögök már attól meghalok, erre anyám 5 percenként köhög nagyon erősen 20 éve. Soha életében nem dohányzott, nem ivott.


2020. júl. 4. 23:19
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

tiszta száraz köhögés. mintha valami ingerelné. Ha nagyon durva van, hogy olyan, mintha hányni akarna.


Ma délután pl megállás nélkül csak a tokát köszörülgette, mintha gargalizálna víz nélkül. köhög-köszörül-köhög köszörül. Elég nehéz így pihennem, de hát ez van.

2020. júl. 4. 23:21
 2/23 anonim ***** válasza:
43%

Orvos mit mond?

Szerintem allergia, ételintolerancia is lehet, ha nem felsűlégúti dolog.

2020. júl. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

A 20 év alatt sosem látta orvos? Mert ezt már rég ki kellett volna vizsgáltatni, hogy mitől lehet.

Családban sem dohányzott senki soha? Mert a passzív dohányzás is okozhat ilyet. Meg allergia, száraz levegő. Arra gondolni sem merek, hogy valami elhúzódó, sosem kezelt/gyógyuló felső légúti hurutja lehet.


Krónikus köhögés megterheli a szívet is. A hörgői is jó tágak lehetnek.


Bronchiectasia - Hörgőtágulat:

[link]


Mindenképp szükséges lenne kivizsgáltatni az okot.

2020. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Én a refluxot mondanám. Terhesség alatt jelentkezett, éjjel rosszabb, más tünete nincs.


Háziorvoshoz menjen el vele minimum, ő majd mondja mi a további teendő.


(én személy szerint egyszer megnézném gastroscopiával, nem kellemes de fontos lenne, illetve PPI-gyógyszert írnék fel, azaz gyomorsav csökkentőt)


Gyógyuljon meg mihamarabb! :)

2020. júl. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szavazat a refluxra.
2020. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Lehet idegi alapon is. Orvosi lelet szükséges első körben.
2020. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Na most fogjátok majd fogni a fejteket. Nincs az az orvos aki ki tudta volna deríteni, hogy mi a baja.


Úgy képzeljétek el, hogy tünet van, de betegség nincs. tehát. 90 fokban áll a sípcsontod, hülye aki azt mondja ,hogy nincs eltörve, de a röntgenképen az van, hogy egyenes. na ez az a kategória.


Csak hátha volt valakinek hasonló

2020. júl. 5. 00:06
 8/23 anonim ***** válasza:
6. Vagyok. Azért írtam le, hogy idegi alapon is lehet, mert egy kollégámnak volt ilyen. Már nem bírtam vele egy szobában maradni, annyira zavaró volt. Neki pszichoterapia segítségével sikerült abbahagyni.
2020. júl. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Milyen vizsgálatai voltak és mi az eredménye?


Mellkas rtg?

Endoscopia?

Labor?

Van-e köpete? Ha van esetleg véres-e?

Étkezésre múlik-e a köhögése?

Van-e savas felbüfögése, eseteg éjjel savas érzése a szájában?

Helicobakter pylori-t néztek-e nála?

Fullad-e egyébként? Könnyen kap levegőt?

Van amire erősödik vagy múlik a köhögés?

2020. júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9. pfff. fogalmam sincs.


6/8 hát ja.. lehet, hogy az.. ki tudja. Egyébként semmi "baja". a legboldogabb ember akit ismerek. De én sem tudom sokáig elviselni, pedig születésem óta együtt élek vele.

2020. júl. 5. 00:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!