Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fázok fel folyton?

Miért fázok fel folyton?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, vigyázok magamra. Szinte mindig van rajtam zokni vagy papucs, nincs kint a bokám hideg időben, nedves fürdőruhában nem árnyékra, hanem a napra fekszek.

Nemi életet nem élek (max a kezemmel, ha az számít), de mindig kezet mosok előtte, és szokásom utána (kb az esetek felében előtte is) elmenni pisilni.

Egyszerűen nem értem miért fázok fel évente kb 10*, főleg nyáron szokott ilyen lenni, hogy elmegyek strandolni/medencézek/szimplán lezuhanyzok vagy lefürdök, és másnap egész nap pisilnem kell, és csíp, éget egész álló nap, napokon keresztül.



2020. júl. 5. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Elnéznék az urológiára, ha ilyen gyakori probléma. Nagyon érzékeny vagy a baktériumokra.
2020. júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
A megfázás ellen tudsz fölöltözni, a felfázás húgyúti fertőzés, aki hajlamos rá, az ne menjen strandra, medencébe, uszodába, vagy üljön le csak frissen fertőtlenített wc-deszkára, mert könnyen összeszedi.
2020. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megfázás ellen sem tud felöltözni, mert az meg vírusos légúti fertőzés.
2020. júl. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jaj basszus🙄

És nyáron mit csináljak?

Haljak meg a melegben, és unatkozzak, mert nem csinálhatok semmit?

A családdal megyünk nyaralni, vizes helyekre, nagyon depresszív lenne nem fürdeni

2020. júl. 5. 19:11
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Írtam hogy menj urológushoz. Tudsz szedni étrendkiegeszitőt is ami csökkenti a kialakulás lehetőségét. Tőzegáfonya kapszula vény nélkül kapható.
2020. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Mondjuk, míg tart ez a nyavalya, nem szoktam vízbe menni, meg még utána pár napig, hogy tuti elmúljon.

De azt hiszem ezentúl óvatosabb leszek, és rögtön zuhanyzom inkább medence, tó, tenger után.

Tőzegáfonyát régen szedtem, addig nem is volt gond, aztán egy idő után nem vettünk, mert anya szerint "minek az", majd, mikor vissza-visszajött, szedtem Urzinolt, amitől hamarabb elmúlt.

Csak most nem tudom, van e itthon bármi is, emlékeim szerint elfogyasztottam az utolsó szemet.

És elnézést, hogy tiszteletlen stílusban írtam vissza, csak így hirtelen lesokkolódtam, mert kb egész életemben imádtam a vizet, és nehéz lenne lemondanom róla.

2020. júl. 5. 19:21
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, hogy szoktál - e intim lemosót használni, ha nem akkor próbáld ki. Lehet kapni intim törlőkendőt is. Hasznos lehet például miután kijössz a vízből, áttörölni magad. Vagy nagy WC utánra, esetleg ha önkielégítés előtt/után pisilsz akkor sem árthat megtörölni magad. Nekem ez bejött, azóta évente max 2x jön elő.
2020. júl. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: van a fürdőben, de nem szoktam használni, mert eddig rosszakat hallottam róla, ilyeneket, hogy "megbolygatja a hüvely pH-ját" meg, hogy "felesleges, hisz a tusfürdő úgyis megtisztítja", de, ha neked bevált, lehet nekem is érdemes megpróbálnom, hátha. 🤷‍♀️
2020. júl. 5. 20:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem belül kell kimosni magad vele, de ha félsz attól, hogy felborítja a ph-dat, akkor próbáld ki a törlőkendőt. Strandon például nagyon hasznos.
2020. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez általában hólyagrenyheségtől van. A gyenge húgyhólyag vizeletürítéskor nem préseli ki magából az összes benne lévő vizeletet (retenció urinária). Ezért könnyen megromlik a vizelet a hólyagban, és jönnek a felfázások. Hólyagtorna javasolt.
2020. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!