Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nődokihoz holnap megyek és...

Nődokihoz holnap megyek és van 3 aggályom,amire kíváncsi vagyok, hogyan kérdezzek ezekre rá, vagy mind abszurd?

Figyelt kérdés

Holnap megyek nőgyógyászhoz,21 éves vagyok. Tavaly voltam először, holnap is rutin vizsgálat miatt illetve szűrésre megyek, azonban több dolog is felmerült bennem.


1. Tavaly nem végzett emlővizsgálatot, akkor nem gondoltam erre, de így utólag nem értem az okát. Ez nem a rákszűrés része? Vagy szólni kell ha igenyt tartok rá?


2. Szeretnék pesszáriumot használni, gondolkodom rajta, úgy tudom méhsüllyedéssel nem lehet használni, szeretném ha megmondaná,alkalmas vagyok-e rá,viszont tudom, hogy a legtöbb hazai doki ellenzi a pesszáriumot mert nem ismerik eléggé. Hogy kérdezzek erre rá?


3.Május 24-én múlt el a menzeszem és en pont aznap voltam együtt a barátommal megszakítással és időben meg is jött a menzeszem utána (június 19 este) viszont rövidebb volt a megszokott 5-6 napnál, ezúttal 3 napig volt intenzív (normál) vérzés, utolso 2 napban pedig csupán barnázás, így 23-án vége is lett.Emiatt elgondolkodtam, nem beagyazodási verzes volt-e a rövidség végett... De csináltam azota pár naponta teszteket, vagy 8-at (tudom, túlzás), igazából az első (predictor early) volt szellemcsik gyanús, az utana lévő tobbi mind negatív volt, az elsőt június 25-én csináltam, az utolsót pedig július 5-én, csinaltam több fajtát,ujabb predictor earlyt is de az full negatív lett es magam is kicsi esélyt látok a terhessegre.

A kérdés ehhez:a dokinál kérjek erre vizsgalatot, vagy már sima vizsgalatbol is tudná a terhesseget?



2020. júl. 5. 18:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve még annyit, hogy már minden terhességi teszt kimutatná a terhességez gondolom, illetve minden nap egyre erősebb csíkkal?
2020. júl. 5. 18:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1/ Szólni kell

2./Pesszáriumban nem tudok segíteni, sosem használtam, csak hallottam róla

3./Ha ennyire rá vagy görcsölve a terhességre, akkor sokkal nehezebb lesz a dolgod, mint ha hagynád, hogy természetesen menjen minden.

100%, hogy nem vagy terhes.

2020. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden kérdésedet ugyanígy felteheted. A mell vizsgálatot nőgyógyásza válogatja, hogy csinálja -e, ha kéred megteszi, a pesszárium teljesen rutin kérdés, a terhesség gyanúját látja ultrahangon, ha szükséges elküld vérvételre, bár egyáltalán nem valószínű, hogy terhes vagy. A megszakítás nem védekezés, használjatok óvszert.
2020. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a normális válaszod!

A terhesség mondhatni a legnagyobb parám, és zavar hogy ilyen meggondolatlan voltam. Ovulaciómat biztosan tudom hogy június 5 körül volt. Szóval én is kizártam már észérvekkel, de ez a rövidebb mensi meg a "mi van ha" idegörlő. A nődoki is valószínűleg hülyének vagy felelőtlennek hinne.

2020. júl. 5. 18:56
 5/7 A kérdező kommentje:
#3: köszönöm, az ultrahang vizsgálat nem a rutin vizsgálat része, de legbelül én is tudom hogy felesleges uh-t kérnem, ráadásul +pénzt is elkérne gondolom.
2020. júl. 5. 19:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan meg lehet ezeket kérdezni
2020. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat mégegyszer, voltam a dokinál és minden kérdésem feltettem, mindre nagyon kedvesen es bőven válaszolt, sikerült megnyugtatnia, hüvelyi uh-val pedig kizárta a terhességet! :)
2020. júl. 8. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!