Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Be vihet a rendorség, a...

Be vihet a rendorség, a diliházba?

Figyelt kérdés
Pár napja uvoltoztem az anyámmal hogy adjon pénzt kajára mert tobb napja nem vett semmit és ő is uvoltozott, veszekedés volt ennyi, meg mérgembe bele utottem egy széttort szekrénybe, és erre kihívta a rendorséget és ossze vissza hazudott ezt meg azt hogy én késsel fenyegettem, meg hogy poharakat egy tányérokat vágtam hozzá majdnem és a fekére céloztam meg ilyen hulyeségek.. meg mindenféle idiota hulyeséget kitaláltak. És igazábol leszarom az egyészet csak valamenyi érdekelt ez hogy ilyen gerinttelen férget hogy egy ilyenért rendort hivtak.. na de ami eléggé felbaszott hogy a rendor azt mondta hogy ha még egyszer kikell jonniuk akkor engem, elvisznek a szihiátriára(!!!) Ezen nagyon meglepodtem hogy, hogy a pisába merészel ilyen mondani amikor annyi volt hogy feljebb emeltem a hangomat!! És ezt nemtehetik meg, nincs semmi indokuk rá, ennyi erovel bárkit bevitnek bárhova és bármit csinálhatnak vele.. és az a nagy baj hogy én nemtudom rendesen megfogalmazni hogy ez miért egy fzság ha jonnének legkozelebb mert csak ugy,felhivják oket. És nagyon simán eltudnám képzelni hogy meg is teszik és ok nélkul ott is tartanának akár tobb hétig!! És ezt egy cseppet sem tehetik meg! És itt van velem a barátnőm is. Szóval valaki bármilyen hasznos tanácsott adna hogy ő mit tenne, mondana/reagálna erre a dologra ha tényleg ilyen infantilis hulyeség miatt mondanák a semmi miatt hogy "na megyunk, jojjon a rendor autobe"

2017. jún. 26. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a nagy helyzet, hogy ha egy idegroham közben valakit megfenyegetsz, megütsz, vagy törsz-zúzol, akkor bevihetnek a rendőrök a pszichiátriára. Ez esetben a zárt osztályra fognak tenni. Ha az orvosok úgy látják, hogy veszélyes vagy másokra, akkor még le is kötözhetnek. kaphatsz kényszer gyógykezelést, és simán bent tarthatnak 3-6 hétig. És ehhez minden joguk meg is van.
2017. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az a baj h a mai magyar jogi szabályozás tényleg abszurd. tele vannak az ezzel foglalkozó szervezetek ehhez hasonlkó és még sokkal durvább, általában érdekből vki által a pszichiátriára juttatott emberek történetével.

szal megteheti igen, és veszélyes dolog ez nagyon, mert csak egyszer kerülsz bele a darálógépbe, rád sütnek valami közveszélyes diagnózist és annyi, örök életedre kötelezhetnek majd kényszergyógykezelésekre meg kényszerbeszállításokra.

Rengeteg az ilyen visszaélés, csak sajnos a sajtóban nem kap elég figyelmet.


mit tehetsz? nagyjából semmit, az Eütv. lehetővé teszi, hogy "veszélyesnek tűnj", és kész, ennyi. költözz el otthonról, mert ennek így rossz vége lesz, ha anyád majd ezzel tud zsarolni is vagy egyszer csak váratlanul rád hívja őket megint.

2017. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ön és közveszélyesnek ítélnek meg, valamint orvos által diagnózist is kapsz erről, akkor bevihetnek.
2017. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

na jójó, csak ugye magyarországon vagyunk, itt az h minek ítéli meg egy többé-kevésbé ostoba éppen ügyeletes rezidens, az tulképpen annak függvénye, hogy milyen kedve van vagy anyád mennyi lóvét ad neki.

úgyhogy ezzel mindenképp kezd vmit, amíg nem késő. ha már megtörtént, utólag képtelenség, sok ilyen esettel találkoztam már, 1500 iü. szakvélemény fog rólad születni h jézus te micsoda egy veszélyes baro.m vagy, és ennyi. ezek bevédik egymás a végtelenségig, ha erről van szó, az okirathamisítás se probléma nekik. MEGELŐZÉS!

2017. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értem. Munkából jöttél haza, a fizut leadtad anyádnak, és ő erre napok óta nem ad enni? Jól értem? Vagy kiskorú vagy, és keresőképtelen és ezért nincs kaja? Vagy hogyan van?
2017. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj. Az édesanyád valószinü nem hülye. Csak azért senki sem hivja ki a rendőrséget, mert te felemelted a hangod. Akkor mi történhetett? A pszichés betegek gyakran kapnak rohamokat, betegségtől függően. Náluk egy szimpla dühroham is életveszélyes lehetett.

Ok nélkül nem visznek senkit pszichiátriára, ha a rendőr azt mondta, okkal tette. Ha velem történne hasonló én elmennék a pszichiátriára és befeküdnék X ideig. Nem esznek embereket, és ha te sem akarod bántani a dokit/ápolókat/betegeket akkor félned sem kell semmitől.

A felháborodásod jogos, ha az amit leirtál igaz. Igaz, de csak a te szemszögedből. A pszichés/mentális betegek máshogy érzékelik a világot, az eseményeket eltorzitják a hallucinációk, és téveszmék. Bevihetnek a pszichiátriára. Ha ön és közveszélyesnek nyilvánitanak akkor meg zárt osztályra (tudom, hogy kifejezett zárt osztály már nincs Magyarországon)

2017. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nálam is eza helyzet. Már teljesen befenyítettek. Ezzel igazából csak olajat öntenek a tűzre, ha ezzel rettegésben tartanak. Már kihívták a rendőrséget, figyelnek is engem. Teljesen be lettem csicskítva. Pedig 34leszek. Sajnos hiába próbálok magamtól változni, ők semmit, úgy is kezelnek mint egy elmeháborodottat,nűlunk is anyám sok mindenbe túlzott, hazudik, persze hogy neki hisznek. Ezek után bármilyen kis apró dolognál hívhatják. Ráadásul, hozzácsapják a korábbi bűnökhöz, sajnos azzal bármikor előlehet venni, nincs elfelejtés alkalomadtán. Szóval én is azt javaslom viselkedj velük hasonlóan,ahogy megérdemlik, menj el minél messzebb, vissza senézz, éssoha többet ne keresd őket,ne adj jelet magadról, majd elgondolkodnak.
2020. aug. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6


ok nélkül nem visznek senkit? hajajj, nagyon naiv vagy. sajnos ebben az országban kiemelten nqgy hagyománya van az ilyen-olyan érdekekből tzörténő elmebeteggé nyilvánításnak. sajnos a pszichiátria mindig is az érdekek eszköze volt, és valljuk be, elég jól működik is, ugyanis nagyjából lehetetlen védekezni ellene.

2020. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!