Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 évesen mennyire káros a...

17 évesen mennyire káros a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
17 éves múltam és nagyon gondolkozom azon, hogy fogamzásgátlót szedjek-e. A barátommal 1,5 éve vagyunk együtt, nagyjából 3hónapja élünk nemi életet és a maximális biztonság érdekében szeretnék elkezdeni fogamzásgátló tablettát szedni. Valaki más is elkezdte ilyen fiatalon? Esetleg tapasztalatokat tudnátok írni?

2020. júl. 5. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát kihatással van a hormonszintre és sokkal idegesebb leszel tőle, meg a fogamzásgátlótól hízik az ember. Nem tudom mennyire éri meg.
2020. júl. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
hm fura, egy dekat nem hiztam, mióta szedem, és idegesebb sem lettem tőle. egyéb baromság?
2020. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
66%

Én 15 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, nekem semmilyen mellékhatása nem volt, kicsit talán érzékenyebb lettem de ezen kívül semmi negatívról nem tudok beszámolni, sose híztam/fogytam tőle, nem jelentkeztek mellékhatások.

Egész évben ki tudom számolni hogy pontosan mikor jön majd meg és mikor múlik el, ami nagy előnytud lenni nyaralások tervezésénél.

Ráadásul ha sok az együttlét, anyagilag is jobban megéri mint az óvszer.


Remélem tudtam segíteni:)

18/L

2020. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

2: vagy csak nem veszed észre...


Meglátásokat mondtam (saját tapasztalat és mások tapasztalatai alapján), gondolom ez márkától is függ...

2020. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Az a baj, hogy a fog. gátló alapból egy természetellenes és káros dolog, és még annyira fiatal vagy, legjobb lenne soha nem elkezdeni....

Persze megértelek, hiszen ha az ember tényleg biztonságban akar lenni, akkor muszáj szedni. Én is szedem, tudom, hogy káros, de nincs más választásom, hacsak nem akarok apáca lenni.

2020. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem veszem észre, hogy hízok-e vagy hogy ideges vsgyok? Köszi, nem vagyok egy amőba, hogy ne vegyem észre. 10 evig szedtem, elotte is 50 kg voltam, utána is. Aki nem ért hozza, az ne valaszoljon
2020. júl. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
69%
Kicsit idegesnek tűnsz
2020. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Jelentkeznek olyan mellékhatások, hogy a szedés után egyáltalán nem jön meg, vagy nem lehet gyereked (nem két hét szedés után és egyáltalán nem mindenkinek, de lehetséges ez is,) pánok rohamot, migrént meg mindent okozhat. Az is lehet, hogy semmit nem észlelsz, semmi bajod nem lesz. Nem lehet tudni. De hosszútávon hormonokat szedni azért eléggé betesz a szervezetnek.
2020. júl. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Nekem csak rossz tapasztalatom van vele kapcsolatban, de ez nem jelenti azt hogy neked ne vallna be.

Arra mindenképpen figyelj, hogy mielőtt elkezded szedni nőgyógyász vizsgáljon meg és küldjön el vérvételre.

Amit tudok tanácsolni hogyha elkezded szedni a fogamzásgátlót akkor vitaminokat is szedj mellette, mert a fogamzásgátló elszívja a szervezetből a vitaminokat. Probiotikumot is érdemes szedned, nehogy tönkre tegye a belflórád.

2020. júl. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha rejtett trombózishajlamod van, azt is előhozhatja. Ezért nagyon fontos hogy jó orvosod legyen, aki kikérdez családban előforduló betegségekről és nézet egy vérképet, így majdhogynem nullára redukálja annak az esélyét hogy bajod legyen belőle.
2020. júl. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!