Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csajok, szedett/szed itt...

Csajok, szedett/szed itt valaki 16-17 évesen fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Mik voltak a tapasztalatok, mellékhatások? Megbántad, hogy elkezdted szedni?
2020. febr. 11. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekem mellett és ellene is van érvem.

Először is, talán eddig ez a legbiztosabb módszer, persze fennáll az az 1%, de sajnos semmi nem biztos. Jártam úgy, hogy a gumi elszakadt és sajnos nem lett jó vége az egésznek.

Így kicsit nyugodtabbnak érzem magam, viszont lelkileg valahogy instabil lettem tőle. Változást érzek, mintha nem olyan lennék, mint azelőtt. A libidóm nagyon a padlón van és szex közben nem tudok elélvezni. Ez eléggé lehangoló, úgyhogy igyekszem majd más megoldás után kutatni. Pozitívumként annyit tudok még mondani, hogy a melleim tényleg formásabbak lettek tőle, de nem annyira, mint ahogyan mások állították ,hogy több méretet is nő...

Szóval összegezve: ki lehet próbálni, de nem mindenkinek válik be és nem biztos, hogy olyan lesz, mint ahogyan elképzelted

19/L

2020. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hormonproblémák miatt kaptam 16 évesen. Egy évig szedtem, 3 félét próbáltam ki az orvossal, de végül mondtam, hogy tőlem ennyi, nem kérem. Hangulatingadozások, libidó csökkenése volt nálam is. De ez csak az én szerencsétlen esetem :(
2020. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nekem amiatt lett felírva mert rendszertelen volt a menstruációm. Semmi gondom nem volt vele szépen helyre állt. Aztan gyerek vállalásnál abba hagytam. Jó 6-7 éve nem szedem mert már rendszeres a menzeszem, szex meg alig van, és ha nem muszáj nem szedem.
2020. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is kb 17-18 lehettem mikor elkezdtem.

Nekem ment a hasam meg folyton átáztam mikor megjött.

Én nem bántam meg, nem híztam tőle a pattanások se vészesek már, mint azelőtt.

Szépen rendszeresen jön meg.

2020. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen kezdtem el szedni, mikor már elkezdtem szexuális életet élni.

Tönkre vágta a bélflórámat, állandóan ment a hasam, fájt, hányingerem volt.

2020. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendszertelen ciklust és fájdalmas, erős vérzést így "oldotta meg" a nőgyógyászom 17 éves koromban. Semmi vizsgálat, de még egy kérdést se tett fel, mikor elmondtam neki a panaszaimat, csak egyből írta is felfele a tablettát, én pedig akkor még naiv és engedelmes gyerekként el is kezdtem szedni. Én egy csomót híztam tőle, bőrproblémáim lettek és zsírosabb lett a hajam, ennek ellenére egy darabig szedtem, mert eleinte használt a tüneteimre, de aztán tabletta mellett is egyre erősebb és durvább lett a vérzésem. Ezután pont ugyanúgy, ahogy az első alkalommal, kérdések és vizsgálatok nélkül felírt nekem az orvos egy másik fajta fogamzásgátlót. Akkor már nem voltam olyan hülye, mint 17 évesen, úgyhogy azt végül már el se kezdtem szedni, hanem kerestem másik nőgyógyászt. 26 éves koromban, legalább 5 orvosváltás után derült ki, hogy endometriózisom van. Megműtöttek, egyelőre még nem újult ki, de állítólag van rá esély, hogy ki fog. Fogamzásgátlót soha többé.
2020. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvos írta fel 17 évesen, hogy elnyomja az androgénszintemet. Pozitívum, hogy használt, a bőröm tiszta volt 4 év után először, a petefészekeim se fájtak és nekem is formásabbak lettek a melleim. Sőt, szerintem egy egész kosárnyit nőttek. Na ennyit a pozitívumokról. A libidóm nulla lett, hiába szexelhettem volna nyugodtan, hetekig eszembe se jutott. A vádlim rendszeresen fájt. Felerősítette a egyébként tünetmentes pánikbetegségemet, mindennapossá váltak a rohamok. Ugyan nem híztam meg tőle, de felkaromon feltűnő felesleg lett. Egyébként fájdalom nélkül jött meg mindig, de a megvonásos vérzést erős görcsök kísérték. A pánikrohamok miatt végül abbahagytam másfél év után és azóta sem bántam meg. Inkább leszek ragyás és használok gumit. 19/L
2020. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is kb 16 évesen kezdtem el szedni, azóta is kell szednem egy betegség miatt (10 éve) Azóta kb 10 fajtát szedtem, sok 'tapasztalatom' van.

Pozitív,hogy nem kell aggódnod a becsúszás miatt. Több fajtától is nőttek a melleim, tényleg egy kosárméretet. Még a tesóim is azt hitték,hogy terhes vagyok,azért nőtt annyit.

A menzeszt rendbe rakja, kevesebb vér, kevesebb napig. Nálam ez szinte mindegyiknél 3-4 napos vérzést jelentett, nem átázósan. Kevesebbet görcsöltem.

Akkor a negatívumok. Ha nagyobb a hormontartalma, akkor valóban lehetnek hangulatingadozások, de ez megszokható. Én jelenleg a legerősebbet szedem és csak az első 1-2 hónapban volt olyan, hogy ok nélkül is elsírtam magam. 2 hónap után meg semmi mellékhatás.

Aztán van aki hízik valamelyik gyógyszertől de ezt azért időben észreveszed és váltasz másik gyógyszerre. Ha eddig edzettél meg egészségesen étkeztél és folytatod gyógyszer mellett is, de hízol, az nem normális és váltani kell másik gyógyszerre.

Volt egy fajta, amitől minden nap brutális migrénem volt, azt 1 hónap után lecseréltem.

A libidócsökkenés is természetes, de azért annyira nem kéne csökkennie, ha jó gyógyszert szedsz. Mondjuk ha most naponta kívánod és gyógyszer után 2 naponta az oké. De ha utána csak 2 hetente kívánod, akkor azért érdemes váltani másikra.

Ha összeszámolom,akkor 8-10 fajta fogamzásgátlóból 3-nak volt komoly mellékhatása. A többivel semmi probléma nem volt. Én csak javasolni tudom. Főleg,hogy a mai tinik megszakítással végeznek és mind az abortusz témában kötnek ki pár hónapon belül.

2020. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Tudnál mondani esetleg néhány nevet, amelyik bevált és amelyik nem?

2020. febr. 12. 21:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a hetes vagyok, de nekem a Mistral volt az, ami nagyon tönkretett. Mástól is hallottam, hogy rossz tapasztalata volt vele.
2020. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!