Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » állandóan elkapom a hüvelygomb...

állandóan elkapom a hüvelygombát 2 menstruáció között. Ilyenkor mindig használok ilyen hüvelykúpot, vagy miaz, amitől aztán elmúlik, de mindig visszajön, pedig nagyon figyelek az intim higéniára. Nem voltam még nőgyógyásznál, lehet el kéne mennem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Biztos, hogy gomba? (Értsd: orvos mondta? Mert lehet baktérium és protozoon is a gombán kívül és mindegyikre más gyógyszer kell).


2. Párodat is kezelték? (ping-pong effektus)

2010. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok. nem tudom,hogy ez mi. de nagyon zavar. jelenleg van barátom, már nem vagyok szűz, de mielőtt nem lett volna, ez a probléma már akkor is jelentkezett nálam. függhet mondjuk ez attól hogy milyen tusfürdőt használok, vagy fehérneműtől vagy ilyesmi?mert valahol ezek szerint mindig "elrontom"
2010. aug. 2. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kezelés az első, ahol elrontod. Óvnálak az amatőr diagnosztizálástól és otthoni kezelgetésektől. Mindenképpen menj nőgyógyászhoz, majd ő eldönti, hogy egyáltalán milyen fertőzés okozza a tüneteidet és arra milyen gyógyszer a legmegfelelőbb. Ne felejtsd el a párodat is elküldeni urológiára, különben össze-vissza fertőzitek egymást és sosem lesz vége. Innen kell elindulni. Ezután, a kezelés közben a fehérneműdet, törölköződet, pizsamádat minden használat után fertőtlenítő adalékkal, minimum 60, de inkább 90 fokon mosd ki. Felejtsd el a műszálas bugyikat, válassz pamutot.

A wc-t, fürdőkádat szintén minden használat után fertőtlenítsd. Így elkerülheted a visszafertőzést.

De most - ahogy már írtuk - az első teendőd, hogy mielőbb orvoshoz menj.

2010. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a mai bugyikat 90 fokon akarod mosni, inkább vegyél újakat, mert úgyis kidobhatod mosás után.


A probléma az, hogy valószínűleg nem gombád van, azért "jön vissza" (valójában el se múlik). Ha mégis gombád van, az meg valószínűleg már rezisztens (ellenálló) arra, amit összevissza magadba dugdostál.

Sürgősen keress egy nőgyógyászt, mert magától nem fog elmúlni, akárhány fokon mosod a bugyidat és akármilyen tusfürdőt használsz (mindegy milyet, mert a hüvelyedbe úgysem szabad belekenni).

Az elhanyagolt, kezeletlen, rosszul kezelt fertőzések végleges meddőséget okozhatnak, úgyhogy ne húzd az időt, irány a doki.

2010. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

egyreszt nem biztos, hogy gomba, mert ahogy az elso irta, lehet masfajta fertozes is. masreszt abban is igazuk van, hogy a baratoddal ide-oda fertozhetitek egymast. de ezen tul lehet az is a baj, h teljesen kipusztitottad az egeszseges huvelyfloradat (azokat a bacikat is megolted, akiknek 'ott a helyuk' a huvelyedben), ezert teljesen vedtelen vagy az ujabb fertozesek elol. ezen ugy tudsz segiteni, ha visszapotlod a lactobacillusokat, pl. probiotikus tamponnal. azt hasznalhatod a menstruaciod alatt, mint egy rendes tampont, es kozben meg segiti is a szervezetedet!

emellett szerintem is menj el orvoshoz, aki megvizsgal es biztosra tudja mondani, mi a baj!

2010. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

és a nőgyógyász hogy vizsgál meg?

mint mondtam még sosem voltam..

2010. aug. 3. 09:43
 7/8 anonim válasza:
bemész, elmondod h ez a gondod, felültet a székbe, kenetet vesz és azt megvizsgálják. ez nem fáj, csak kicsit kellemetlen, de nem kell tőle félni!
2010. aug. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

szereztem be canesten kombit. meg ha a nőgyógyászvisszajön a szabiról feltétlenül felkeresem-

köszönöm a segítségeket

2010. aug. 3. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!