Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell felhelyezni?

Hogyan kell felhelyezni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és most jutottam el arra a szintre, hogy idegesít a betét. Annyira rossz folyton vérben ülni, minden hónapban, ráadásul már 4 éve. Meg alapból nagyon vérzős tipus vagyok, ezért mindig éjszakai betétet kell használnom, de az is hamar átázik, vagy elől vagy hátul. Ezért gondoltam a tamponra. Anyukám vett minit, de egyszerűen képtelenség feltennem. Próbából akartam feltenni egyet, próbáltam krémmel, hogy csússzon stb, de egyszerűen nem mertem. Mivel még szűz vagyok, először az ujjamat próbáltam, de mivel eléggé fájt, azt sem mertem, s félek a tamponnal is ez lesz. 1 hét múlva fog megjönni, addig szeretném megtanulni, tudom, hátrafele kell helyezni a hüvelyben, meg addig benyomni ameddig kényelmes, de ha fáj közben az nem baj? Vagy viseljem el azt a fájdalmat? Mit tanácsoltok?

2020. júl. 7. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha fáj akkor az azt jelenti hogy nincsen elég mélyen felhelyezve, ha fent lenne mélyen nem is éreznéd. Én a mutató ujjam feléig szoktam kb.felhelyezni. Akkor tedd be a tampont mikor már rendesen vérzel, ne akkor mikor még száraz mert fájni fog és fel fog sérteni. Krémet meg egyéb dolgot ne tegyél rá mert felborítja a hüvelyflórád. Próbáld ki több pózban feltenni, én guggolva szoktam de kipróbálhatod úgy hogy mondjuk az egyik lábad felteszed a kád szélére,vagy esetleg háton fekve kicsit felhúzott lábakkal. Az a lényeg hogy mikor próbálkozol feltenni engedd el magad, ne feszítsd be a hüvelyed mert akkor tényleg nem fog bemenni, próbálj meg nyugodtan lélegezni.
2020. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor próbálkozz, amikor épp megvan a menstruációd. Különben felsérted a hüvelyfalad, ha nincs éppen vérzés, de te "gyakorolsz".
2020. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Youtubeon vannak tutorial videok, ahol elmutogatjak macin. Ugyanebben a helyzetben voltam, mondjuk azota is betetet hordok inkabb. :D
2020. júl. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Eleinte én is nagyon szenvedtem vele, sírtam néha már annyira szerencsétlennek éreztem magam.


Egyébként engem az bátorított, amikor már önkielégítéskor az ujjaimat is elkezdtem használni. Olyankor lehet kísérletezni, izgalmi állapotban bátrabb az ember odalent.

Szóval mivel tudtam, hogy az ujjam fájdalom nélkül "befér", így megint visszatért a kedvem a tamponok használatához. Akkor már lazábban álltam hozzá.

Sikerült is felhelyeznem, azóta pedig imádom.

Rengetegszer jobb, mint a betét, ennél már csak az intim kehely lehet kényelmesebb, most nekem azt a lécet kell majd megugranom.



18 éves lány

2020. júl. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!