Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első látogatás a nőgyógyásznál...

Első látogatás a nőgyógyásznál. Segítenél egy kicsit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja arra figyeltem fel, hogy odalent viszketek és a fehérfolyásnál sűrűbb túrós szerű anyag jön belőlem.Eléggé piros is vagyok (talán a vakargatás). Felhívtam a kórházat és leghamarabb szerdára kaptam időpontot a dokinál.


Kérdéseim :

- doki előtt illik leborotválni és tök szörtelenül elmenni hozzá ?

- szép fehér fehérneműt illik felvenni ?

- nem fog úgy rámnézni , mint a véres rongyra, hogy elkaphattam valamit

- valamint olvastam, hogy hüvelyöblítést nem szabad végezni , mert ez bezavarhat az eredményekbe.


Mi pontosan a hüvelyöblítés?

Ha az amikor "teleeresszük" a hüvelyünket vízzel és ezzel ott belül is megtisztítjuk, akkor nekem ilyet muszáj csinálni. Különben míg itthonról elmegyek a dokihoz megint tele lesz a nemiszervem és a bugyim ezzel a túrós anyaggal aminek ráadásul szaga is van .


Kérlek segítsetek és lássatok el néhány jó tanáccsal


Előre is köszönöm, egy megijedt 17 éves lány


2010. aug. 2. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez gomba lesz.Leborotválhatod, én is leszoktam, bár én amúgy is.Nem kell félned, ő már "megszokta" ezeket.

Öblítést sztem ne csinálj

2010. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

- Tök mindegy, ha alapból nem borotválod, akkor nem kell. Egyrészt nem azt figyeli, msárészt az orvosok szerint egészségesebb, ha van szőrzet.

- Nem a bugyidat fogja nézegetni. Előtte le kell vetned úgy is, és bent kell hagyni az öltözőben...

- Miért nézne rád úgy? Orvos...az a dolga, hogy segítsen. Ráadásul vszínűleg nem olyan hülye, mint itt a legtöbb hozzászóló, aki azt hiszi, hogy gombás fertőzést csa az szed össze, aki félrekefél.

- Nem tudom, de szerintem ne öblögess semmivel.

2010. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

először is: én mindig borotválom, doki előtt pedig frissen borotválva megyek. nem feltétlen kell leszedned csak a doki kedvéért. fehérnemű: hát, nem fog sokat látni belőle, de azért én szépet vezsek mindig, kitudja. javaslok amúgy egy olyan felsőt, ami takar combig, mert majd le kell vetkőznöd alul teljesen, és utána kell a vizsgáló helyre menned. csak a doki és az asszisztens lát, de én utálok csupasz fenékkel ott végigmenni. bár nem biztos, h minden vizsgálóban van. szterintem vigyél egy törlőkednőt, amivel mielőtt sorra kerülsz megtörlöd magad. csak hogy minél frissebb legyen ott lent minden


a problémádról: nem kell agódnod, ezen nagyon sok nő átesik, nem ciki. lehet hogy fürödtél valami medencében, vagy egyszerűen műszálas bugyi volt rajtad egy nagyon meleg napon, nem kell ahhoz koszos r.bancnak lenned, hogy hüvelgombád legyen.

én javaslom neked a canesten kombít, vagy a betadine hüvelykúpot, nem olyan drága, és nagyon hamar, már az első kúp után enyhülnek a tünetek. egyszer nekem is volt ilyen, és a doki is ezt írta. ez vény nélkül is kapható amúgy.

2010. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne öblögess,mert ha öblögetsz,nem tud mintát venni,vagy téves lesz az eredmény,és az nem jó.

Amugy hidd el,sokkal rosszabbakkal is találkozott már a doki,inkább látni fogja h mész orvoshoz ha kell,és nem hanyagolod el magad.Ő amugy tudja h akárhol elkaphat az ember már szinte bármit.

2010. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!


1. A dokit nem érdekli a szőröd, úgy menj, ahogy neked kényelmes. A legtöbb nődoki amúgy rosszalja a szőrtelenítést, de amúgy nem foglalkoznak vele. 15-20 éve még egyáltalán nem volt ekkora divat a borotválás.


2. A fehérnemű legyen tiszta, de szerintem ez alap. A színe miért érekes? :) A doki ezt úgyse fogja látni, mert bemész a vetkőzőbe levetkőzni és otthagyod a holmijaidat, meztelen alsótesstel mész a vizsgálóasztalig.


3. A hüvelygomba (merthogy 99,99%, hogy az van neked) attól alakul ki, hogy felborul a hüvely ph-egyensúlya és el tudnak szaporodni a gombák. Nagyon gyakori probléma a nőknél, semmi köze a higiéniához, vagy a szexuális magatartáshoz.


4. Ne mosd ki előtte semmi esetre se a hüvelyedet a vizsgálat előtt, mert akkor megnehezíted a pontos diagnózis felállitását. Ne akart eltávolítani azt az "anyagot" ami megmutatja, hogy mi a bajod! Ezzel csak az orvos dolgát nehezíted meg! Mosd meg a nemi szervedet indulás előtt, de csakis kívülről, a szeméremajkakig, a hüvelyedet ne piszkáld. A doki hetente kb. 50 ilyet lát, ne feszélyezzen ez!


Ne izgulj! Kapsz majd hüvelykrémet, vagy kúpot és hamarosan elmúlik!


25/L

2010. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a lényeg, hogy tisztán menj oda, nem kell félni, nem nagy dolog, lehet, hogy meg sem vizsgál, csak gyógyszert ír és vizeletvizsgálatot kér.
2010. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: ha zavar, hogy olyan leszel ot a vizsgálóban, akkor menj tisztasági betéttel, mielőtt sorra kerülsz szedd ki a betétet a bugyidból, és töröld meg magad nedves törlőkendővel. tuti a lehető legtisztább leszel.


és mégegyszer mondom: ne parázz. a dokihoz valószínű napi 5 nő megy ezzel. nem ciki előtte. az a dolga, h ezeken a dolgokon segítsen. látott már rosszabbat is.....

2010. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát ha nem vizsgálná meg,nem venne mintát,honnan tudná mi a baja pontosan?ha nem vizsgálna,keress másik dokit!!látatlanban nem irhat fel akármit!!!
2010. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem utolós, bocsi, közben írtak. 15.19es vagyok :)
2010. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vízzel teleteszed a hüvelyed és megtisztítod, akkor kb. sejtem, mitől van fertőzésed. Ettől! SOHA nem szabad ilyet csinálni! Taccsra vágtad a hüvelyflórádat és csak rontasz a helyzeten.
2010. aug. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!