Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem menstruálok, mitől lehet ez?

Nem menstruálok, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Szóval fiatalabb koromban sose volt rendszeres menstruációm. 18 évet ahogy betöltöttem fogamzásgátlót szedtem, attól megjött rendesen, ahogy meg van írva, 28 naponta 4-5 napot. Azután pedig fogamzásgátló mellett se jött meg, elmentem nőgyógyászhoz, azt mondta ha megint előfordul, hagyjam azonnal abba a szedését és menjek vissza.

Ez áprilisban újra előfordult, tehát abbahagytam. (Persze visszamenni nem mehetek a korona miatt)

Azóta egyáltalán nincsen menstruációm, pedig lassan 20 éves vagyok, tehát már rég be kellett volna állnia.

(Természetesen minden hónapban tesztet csinálok, sőt inkább 2 hetente, de mindig negatív hála az égnek)

Valakivel történt már ilyen? Ha igen, mi okozta a problémát?



2020. júl. 10. 01:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzasgatlo a hormonrendszert felboritja. Az enyemet is felboritotta es tonkretette az eletem. Bar ne szedtem volna!!

Hasznalj te is gumit.


Egyel premens veny nelkul kaphato tablettat! 26 evesen hagtam abba es egy evig nem volt menstruaciom!!!Egy evig szedtem es azota megjon pontosan rendszeresen.

2020. júl. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Első körben óvszert használtunk (volna). De valami égő érzés volt utána, csípett is. Hüvelykrémet kellett használni, mert valamilyen allergiás reakciót váltott ki.

A vény nélkül kapható készítményekben annyira nem bízom. Nagyon sok olyan esetről hallottam (főleg a pharmatexnél), hogy mégiscsak becsúszott a nemvárt terhesség.

2020. júl. 10. 01:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Eddig sem menstruáltál, mert a megvonásos vérzés nem valódi menstruáció, a gyógyszerekkel manipulálták csak a testedet, amennyiben nem vagy anorexiás, vagy súlyosan vérszegény, akkor hormonális probléma van a háttérben, amit endokrinológussal ki kell vizsgáltatni.

Minden esetre lehet latex érzékenységed, érdemes mentes óvszert választani.

2020. júl. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet csak én vagyok paranoiás már a sok nőgyógyász látogatás után. Mivel ebben az évben 3 rákszűrésem volt, de mindig azt mondják, hogy vissza kéne jönni mégegyet csinálni..

Ijesztget az anyukám és a nővérem vele, hogy ez nem jó mert ha minden oké, akkor azt mondják 1 év múlva jöjjek vissza. Lehet csak emiatt túlreagálom ezt

2020. júl. 10. 02:21
 5/9 anonim ***** válasza:

4

*Mivel ebben az évben 3 rákszűrésem volt, de mindig azt mondják, hogy vissza kéne jönni mégegyet csinálni..


kamuzol, csak azt nem értem miért..

2020. júl. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Így van.. kamuzok. Mert ez nekem olyan jó vicc meg játék.. tudod nagymamám is méhnyakrákban halt meg 34 évesen, anyukám is pozitív rá.. nagyon vicces tényleg, és egyáltalán nem is kell aggódni miatta
2020. júl. 10. 08:56
 7/9 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok Nem túlreagálod, egyáltalán nem normális, hogy nem menstruálsz. Miért kell a rákszűréseket ismételni, gyulladást kezelnek, vérzés miatt értékelhetetlen volt a minta?
2020. júl. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az elsőben valamit felfedeztek, egy elváltozást, amire az orvos azt mondta még nem feltétlenül probléma, de egyet csináljunk a biztonság kedvéért és küldjük el a mintát, hogy alaposan utánajárjanak. Rendben ez megvolt (aztán egy hónapig az eredményre vártunk).

Amikor visszajött akkor nem adták ki a betegfelvételnél, ahogy normális esetben szokták, hanem adtak sorszámot, hogy menjek be az orvoshoz.

Az orvos mondta, hogy kellene csinálni ultrahangot, illetve javasolják, hogy 3 hónap múlva ismét legyen egy szűrés elváltozások miatt.

15 évesen voltam kórházban amiatt, hogy nagyon véreztem, már nagyon rosszul voltam tőle. Akkor azt mondták, petefészek ciszta okozza, adtak valamilyen gyógyszert.

Szóval ilyen jellegű gondok velem valahogy mindig előfordulnak. Viszont ha valami nagy baj lenne, csak szólnának róla.

Engem ez aggaszt, hogy nem menstruálok. A fogamzásgátlót is arra szedtem, mert azt mondták, az sokaknak rendszeressé teszi

2020. júl. 10. 10:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok oka van, hogy ha nem jön időben. Hogyhogy nem fogadnak a corona miatt? Szerintem el kellene, hogy lássanak... Valószínűleg valami hormonproblémáról lehet szó. Ha nem vagy biztos a dokiban, vagy az eredményben lehet magánba kellene menni, amennyiben meg tudjátok engedni anyagilag.
2020. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!