Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi bajom lehet, ha menstruáció...

Mi bajom lehet, ha menstruációs gondokra fogamzásgátlót kellene szednem, de nem szedek?

Figyelt kérdés
Darabos a vérzésem, sokáig tart, illetve ovulációkor is vérzek, ilyen problémákkal mentem dokihoz. Azt mondta, erre fogamzásgátlót kellene szedni. Viszont végül nem mentem vissza felíratni, félek a mellékhatásoktól. Lehet ebből baj? Inkább betétezek, minthogy szőrösödjek, hízzak.

2020. júl. 11. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy nem egészséges a fogamzásgátló szedése, pláne nem akkor, ha a tüneteket elfedik ezzel, nem kezelik/helyrehozzák. Ha úgy érzed, hogy nem mered bevállalni, akkor inkább ne tedd. Ezt neked kell érezni/tudni.
2020. júl. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nehéz úgy mérlegelni, hogy nem tudom, mi van úgymond a "másik serpenyőben". A dokitól meg őszintén szólva nem merem megkérdeni :(
2020. júl. 11. 09:44
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy orvosnak részletesen fel kellene világosítania a kezelés előnyeiről, hátrányairól. Ha ebben az orvosban nem bízol, vagy nem beszél rendesen veled, vagy úgy gondolod, hogy nem vizsgált ki elég alaposan, talán kellene keresned egy másikat.

Fontos lenne megbeszélni, hogy milyen mellékhatásai lehetnek a gyógyszernek, mennyire valószínű, hogy ezek fellépnek? (Ez a fogamzásgátló fajtájától is függ.) Van-e más lehetőség a kezelésre, annak mik az előnyei, hátrányai? Mi történik, ha nem szedsz fogamzásgátlót, pl. vérszegénység veszélyei? Ne félj feltenni a kérdéseket, csak egy viszonylag rövid beszélgetésről van szó, akkor is, ha kellemetlen. Viszont ha úgy döntesz a gyógyszer ellen vagy mellett, hogy nem vagy biztos a döntésben, akkor lehet, hogy sokáig fogsz ezen aggódni.

2020. júl. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!