Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Krónikus bélgyulladás (IBD)...

Krónikus bélgyulladás (IBD) mellett fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Pár hete kiderült hogy Colitis Ulcerosam van, már 2 éve szedem a fogamzásgátló tablettámat (Roxanelle). 2 féle gyógyszert szedek jelenleg a betegségemre Cortiment és Salofalk (az egyik szteroidos), reggelente 1-1. A doki azt mondta nincs hatása a fogamzásgátlóra, mégis a napokban viszont észrevettem hogy pecsételő vérzésem van (3-4 napja). Jövő héten jönne meg, hétfőn megyek vissza kontrollra a kórházba. Lehetséges hogy tablettát kell váltanom vagy esetleg más fogamzásgátló módszert kell használnom emellett a betegség mellett? Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mindenképp konzultálok a nőgyógyászommal amint tudok, csak a mostani helyzet miatt még sajnos nem lehetséges :/

Köszönöm a válaszokat!


21/L



2020. jún. 13. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt nem tudom, hogy ezek a szerek hogyan hatnak a fogamzásgátlókra, viszont a szteroidoknak mellékhatásaik lehetnek a szervezetre.Viszont a megfelelő táplálkozás és a gyógynövények hasznosak lehetnek a Colitisedre.Van egy könyvem, amiben arról is ír a doki, hogy milyen gyógynövényekkel segített a Colitisesen.Ha esetleg érdekelne akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben azt a pár oldalt ahol ezt írja le.

Jobbulást!

2020. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írtam privátban😊
2020. jún. 14. 10:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem javasolt a tabletta, mert az a bélből szívódik fel, és mivel ott gyulladás van, így a felszívódás sem teljes. Ez magyarázhatja a vérzést is.

Hüvelygyűrűre lenne érdemes váltani, mivel a hatása ugyanaz, mint a tabinak, de a hüvelyből szívódik fel.

2020. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is valami olyan fogamzásgátlót javasolnék, amit nem szájon keresztül kell szedni, mivel egy ilyen bélbetegség és a vele járó esetleges hasmenés vagy bélfal elváltozás komolyan befolyásolhatja a tabletta felszívódást a bélrendszerből. Ennek pl nem kívánt terhesség is lehet az eredménye.

Szóba jön itt spirál (hormontartalmú v hormonmentes), hüvelygyűrű, vagy injekció.

Én a hüvelygyűrűt ajánlanám, kényelmes és nem kell az orvoshoz mászkálni betétel-kivétel miatt, te kontrollálod.

2020. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!