Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Toxikus Sokk Szindróma csak...

A Toxikus Sokk Szindróma csak tampon használat után léphet fel vagy vannak más okok is amiatt ez a betegség előjöhet?

Figyelt kérdés

Bocsi hogyha kicsit értelmetlenül kérdeztem.


Szeretném kipróbálni a tampont de annyi szörnyű dolgot hallottam róla, hogy kezdek elrettenni a használatátol.


Vettem egy csomaggal de nem OB. Mikor léphet fel ez a betegség, mi okbol és ha csak egyszer használok tampont akkor is jelentkezhet? (mi okbol azt úgy értem, hogy túl sokat hagyom bennt stbstb..)..



csak tampon miatt léphet fel ez a betegség? Vagy van esetleg más oka is..



köszönöm a válaszokat előre is:)


2010. aug. 3. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
a tampon miatt ha tul sokáig van benn értem több nap de ez ugyse fog előfordulni nemkel félned énmár 3 éve használom és semmi bajom sőt senkitől nemhalottam h baja let volna tőle
2010. aug. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, nincs okod félni! 29 éve használok tampont (akkoriban ráadásul még korántsem voltak ilyen modernek a tamponok), mégsem volt soha bajom tőle.

Tartsd be a legalapvetőbb higiéniai szabályokat - semmi extra! - és biztosan nem leszel tőle beteg:

- tamponcsere előtt is alaposan moss kezet

- már kicsomagolt tampont egyetlen pillanatra sem teszünk le sehová

- földre esett tampont soha, semmilyen körülmények között nem használunk

- 6-8 óránál tovább lehetőleg ne tartsd bent, de a túl sűrű csere is rossz, mert a még száraz tampon kidörzsöli, felhorzsolja a hüvely falát.

Nagyjából ennyi. Ugye, nem is olyan bonyolult?

2010. aug. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mind kettőtöknek :)
2010. aug. 3. 10:17
 4/7 A kérdező kommentje:
és akkor sem tarthatom bennt 6-8 óránál többet, hogyha elég kevéske van? Nem jön most olyan sok mint amennyi máskor szokott...akkor tehetek tampont?
2010. aug. 3. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:
ha kevés van elég egy tisztasági betét is énis azt használok ienkor vagy kiseb nedvszivó tampont /minit/
2010. aug. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

második vagyok


Ha kevés a vérzésed, akkor használhatsz minit. Amúgy is ajánlott mindig a vérzésed mennyiségéhez választani a megfelelő méretű tampont.

2010. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

amm..inkább mégsem próbálom ki..csk ha nagyon muszály:)


köszönöm a válaszokat:)

2010. aug. 3. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!