Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan ne ázzak át?

Hogyan ne ázzak át?

Figyelt kérdés
Lassan 8 éve van egy olyan problémám, hogy bárhogyan helyezem be a betétet, az vagy elcsúszik, vagy a vércsepp kikerüli azt. Akkorát szoktam beletenni magamnak, hogy már majdnem olyan, mint a pelenka, de akkor is átázok, mert legelöl és leghátul is van vér. Ez az 5 nap úgy néz ki nálam minden hónapban, hogy 20 percenként rohanok wcre, hogy elhasználjam a wc papír tekercs 1/5-ét, hogy teljesen kitöröljem magam. Ha boltba megyek vagy sétálni, szinte mindig átázok. Az utóbbi 3 évben eljutottam arra a szintre, hogy már beletörődtem, nem cserélek bugyit, felesleges, úgyis véres lesz napi legalább 3-4x. Fekete gatyát hordok, azon legalább nem látszik. A baj viszont még mindig az, hogyha megyek valakihez, nem merek leülni az ágyára, mert foltot hagyok. Ilyenkor nem megyek sehova, nem csinálok semmit, mert már ki vannak az idegeim, inkább nem idegeskedek. Este lecserélek mindent, még elalvás előtt elmegyek utoljára wcre, erre ugyanaz... Mostanában már tényleg nem csinálok semmit, nem öltözködök minden 20. percben, sem időm, sem erőm ehhez. Tampont nem szeretnék, kockázatos és hányinger. Érdekelne, hogy milyen betétet vagy módszert javasoltok.
2020. júl. 19. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha tényleg minden 20. percben már átázol, akkor menj el nőgyógyászhoz. Ez már sokkal több a "normálisnál".
2020. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Intimkehely esetleg?

De ha ennyire durva a helyzet, mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, mert ez nem normális. Az átlagos menstruáció 30 ml, a legfelső határ pedig 60-80 ml/ ciklus.

2020. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem a vér mennyisége miatt ázok át, hanem mert folyton elcsúszik a betét meg kicsi még a legnagyobb méret is.
2020. júl. 19. 12:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg vegyél szorosabb bugyit, ami odaszorítja, vagy estére akár kettőt is...
2020. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen betétet használsz, de van, amelyikben géllé alakul a vér, így nem folyik ki. Tampontól nem tudom, miért idegenkedsz, jó dolognak tartom. Rengeteg nő azt használ és sokkal kényelmesebb, mint a betét. Vagy, mint írták előttem, intimkehely. Nem normális ez az állapot, keresd meg a megfelelő megoldást.
2020. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én olyan "betétet" szoktam használni, ami olyan, mint egy bugyi. Úgy is veszed fel, mint egy bugyit, és nem. Nem pelenka. Nadrágon keresztül nem is látszik. Vékony körbe, a nedvszívó része pedig nagyon jó!

A Müllerben lehet venni.

2020. júl. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csináld azt, hogy a bugyidba beteszel egy betétet, és arra felveszel egy fürdőbugyit. Én így szoktam tesizni, és nem mozdul el. Jól tartja:)
2020. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint úgy fürdőbugyi, hogy bikinialsó :D
2020. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, majd próbálkozom!
2020. júl. 20. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!