Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túlzott testmozgástól kimaradh...

Túlzott testmozgástól kimaradhat a menstruáció?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először is tisztázni szeretném hogy nem koplaltam, megettem napi 1600-1800 kalóriát csak mellé heti háromszor futottam 12-13 kilómétereket, heti kétszer lovagoltam és egyszer pedig 45 percig ugrálóköteleztem. (plussz Chloe Ting videóira edzettem) ezzel a módszerrel fogytam kb. 4 hónap alatt 10 kilót. Még fejlődő szervezet vagyok,tini. Nem tudom hogy ha 1 hétig nem edzek semmit és mellé beállok 1800 kalóriára (súlymegtartás) azzal segíthetem e a ciklusom helyreállítását. A válaszokat előre köszönöm

2020. júl. 20. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mihez képest fogytál 10 kilót? ha már alapból sovány voltál, és abból, akkor híznod kell a ciklusod helyreállítása miatt


a nemi hormonok a zsírban tudnak jól müködni. az a vivőanyaguk

2020. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor nézzük, fejlődő szervezet vagy 1

2 heti háromszor lefutsz 13 km-t

3 heti kétszer lovagols mad még 45 percet ugráló kötelezel is. +edzettél

4 gondolom alapból is sovány votál de még ebből is fogytál.

neked minimum napi 2000 kcalt kellene enned még fogyáshoz is ennyi mozgás mellett. súlyt tartanod is bőven 2000kcal fölötti kalóriával kellene.

2020. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
176 cm vagyok és 68 kg-ról fogytan 10-et (most vagyok 58)
2020. júl. 20. 10:49
 4/8 A kérdező kommentje:
és egyébként nem tartom magam soványnak, szóval van rajtam zsír, kevesebb mint volt de azért van
2020. júl. 20. 10:55
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
neked még a 65-70 kg is jó ,de az 58 már nagyon nem.
2020. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Általában azt mondják, hogy nőknél az ideális testsúlyt úgy kalkulálhatjuk hogy a magasságból kivonunk 110-et. Plusz mínusz 5, ha genetikailag vékony, vagy könnyen hízó típus vagy. Neked ezen az alapon minimum 62-63 kilónak kellene lenned.


Én is vékony alkat vagyok (sajnos, 158 cm és 42 kiló) és ezért muszáj kb 2000 kalóriát bevinnem minden egyes nap. Amint stresszelek, kevesebbet eszek fogyok. A túlhajtás magában okozhat kimaradást, ismerősömnek volt már ilyen nem a kilók miatt, hanem mert nagyon sokat mozgott és nem volt mellé elég a kalória.

2020. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval szerintetek elég ha most elkezdek többet enni? Voltam már nőgyógyásznál régebben egy másik dolog miatt (még talán januárban) és ha kell most is elmehetnék de “feleslegesen” nem szeretnék. Legutóbb május 26.-án jött meg
2020. júl. 20. 16:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaa hogy már kettő marad így ki? Hát szerintem én azzal már elmennék azért lecsekkolni.

De szerintem egy picit kevesebbet mozogj most és amellett vidd be az 1800 kalóriát, de a 2000 még jobb lenne.

2020. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!