Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló körülbelül...

A fogamzásgátló körülbelül mennyi idő alatt tisztítja ki az aknés bőrt?

Figyelt kérdés
Az aknémra írtak fel fogamzásgátlót, nagyon érdekel mennyi idő alatt fog hatni, és hogy biztosan működik-e. (Diane)

2020. júl. 24. 11:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy soha, nem arra való.
2020. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Ebbe annak idején én is belefutottam. Az történik majd, hogy pár hét alatt javul a bőröd, de arra gondoltál, hogy mi lesz utána? Vagy arra, hogy meddig fogod ezt szedni? Mert amikor majd abbahagyod, akkor jönnek csak az igazi meglepetések.
2020. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Én gyengébb tartalmút szedek,szerintem ilyen erőset ne szedj.Ha hormonális,mint nálam akkor olyan 3 hónap szerintem.Nálam annyi volt.:)
2020. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Valamennyivel jobb kész de teljes javulást ne várj. Nem arra való ha bőrgyógyász ezt tartotta elfogadható megoldásnak akkor keress másikat, főleg kert ha egyszer abbahagyod hat nem lennék a helyedben....nekem tele volt akneval az arcom és a hátam derékig, bőrgyógyász irt rá gyógyszert amit hét hónapig kellett szednem, mára egy heg sem maradt sehol és ennek mar vagy nyolc éve. Na az tényleges megoldás volt.
2020. júl. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Gyógyszert nem szedhetek, mert a szüleim nem engedik. A bőrgyógyász meg a nőgyógyász ajánlotta ezt. Már muszáj kezdeni valamit vele, mert már így is heges marad a bőröm. A ciklusom se normális, már évek óta.
2020. júl. 24. 17:16
 6/19 A kérdező kommentje:
Roaccutanet szedtél?
2020. júl. 24. 17:19
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
Más volt a neve de hasonló hatóanyag. En és több barátom is szedte, azóta egyikünknek sincs semmi problémája, max egy-egy kenőcsöt ir bőrgyógyász rosszabb hónapokban. Tudom hogy nagyon ijesztő mellékhatásokat írnak, de ha alapból egészséges vagy akkor szerintem ez éri meg a legjobban
2020. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

Én is Diane35-öt szedtem annak idején.

Probléma ugyanaz, mint Neked. Pattanások nemcsak az arcon, hanem háton, mellen. Teljesen el voltam keseredve. Kipróbáltam már mindenféle kence-fencét, próbáltam nem enni egyes ételeket, amikre ráfogják, hogy elősegítik az aknék kialakulását-nem használt semmi az égvilágon. A bőrgyógyász végül a nődokihoz küldött. Ö írta fel a Diane-t. Nekem bevált, kb. 3 hónap elteltével kezdett javulni a bőröm, és helyreállította a menstruációmat is. Hormonális zavarok okozták nálam, egyértelműen, és valszeg Nálad is.

Utána Cipromix-et kaptam, aminek egyébként ugyanaz az összetevője, csak olcsóbb...

Évekig szedtem, aztán leálltam: egyrészt, jött egy betegség, másrészt, a korom miatt. Sajnos, a rendszertelen havi visszatért, és a pattanások is, bár, azért az utóbbiak már jóval kisebb mértékben, mint fiatal koromban. Ez van, hormonokat meg nem szedhetek. Ha majd változókorba lépek, és elmúlik a menstruáció, ez is megszűnik majd, a nőgyógyász szerint.

A Roaccutan-ról nem sok jót hallottam: veszélyes gyógyszer. Máj-és veseromboló. Nem is mertem szedni annak idején, mikor javasolta az egyik bőrgyógyász.

2020. júl. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ki van váltva, de félek elkezdeni nagyon, és érdekel más tapasztalata is.
2020. júl. 26. 22:27
 10/19 A kérdező kommentje:
Ha szabad kérdeznem mennyire volt súlyos az aknéd, miután abbahagytad? Most milyen? Ha elmúlt, mennyi ideig tartott, mire elmúlt?
2020. júl. 26. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!