Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Daganat a jobb petefészekben!...

Daganat a jobb petefészekben! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Nem rég jártam nőgyógyásznál ellenőrzésen, már 2-3 éve nem voltam, és most pedig azt mondta, hogy van egy tumor a jobb petefészken, amit műteni kell 3-6 hónap múlva(mivel a fennálló helyzet miatt nem lehet most). Azóta sírok, borzasztóan félek a vérvételektől, és még soha nem műtöttek semmi miatt. Mire számíthatok? Valaki már átélte ezt? Nem éreztem semmi fájdalmat évek óta, csak amiatt mentem alapból, hogy a fehérfolyásom megnézzék, és most pedig sírva jöttem ki, és fantomfájdalmaim lettek... Esetleg van esély arra, hogy felszívódik? 19/L
2020. júl. 25. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz ennyiből megmondani. Mit mond a szövettan? Típus, gradus, stadium, malignus/benignus egyaltalan?
2020. júl. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a legfontosabb, hogy jó indulatú vagy rossz? Gondolom jó indulatú, mert a rosszak nem várnak hónapokat. Mit mondott az orvos? Miért nem kérdeztél rá, hogy magyarázzon el mindent. Jogod van hozzá, neki meg kötelessége tájékoztatni. Lehet, csak egy ártalmatlan ciszta. Mi van a papírodra írva?
2020. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Dermoid cisztát ír a lapon, átmérője 65 mm, illetve a vérvételnél a "CA-125"-öt és a "HE-4"-et írták ki, hogy ezt kell nézni. Azóta eszembejutott, hogy mondták, hogy nem tűnik el magától. Illetve kérdeztem, hogy mitől alakulhatott ki, de nem tudott rendes magyarázatot adni, csak hogy általában a fiataloknál fordul elő. De még is mennyire kell félnem? Még mindig le vagyok sokkolódva, ahogy vizsgálat közben mondta, hogy mit lát, teljesen szótlan vagyok.
2020. júl. 25. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:
A dermoid ciszta jó indulatú elváltozás a legtöbbekben. Igen magától nem tűnik el el kell távolítani. Mivel jóindulatú az esetek többségében semmi dolgod nem lesz vele. Maximum hogy sűrűbben jársz kontrollra. Nyugodj meg a kérdéseidet pedig tedd fel az orvosnak, ő jobban eltudja mondani.
2020. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem daganat! Ez egy ciszta! Majd leszívják, és szépen eltünik. Sok nőnek van, nem súlyos dolog.
2020. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is dermoid cisztam volt, engem 15 eves koromban mutottek azzal a kulonbseggel, hogy akkor derult ki, mikor begorcsoltem miatta. Akkor mar 12 centis volt. Egy delelott alatt tortent minden, reggel begorcsoltem, del korul mar mutottek is. EKG-t csinaltak elotte, semmi mast, nyilvan mert surgos volt a mutet, borzaszto fajdalmaim voltak. Altalaban labort is szoktak nezni a mutetek elott. Nekem vagas utjan tavilottak el (ketto nagy cisztam is volt, a masik egy masik tipusu ciszta volt), lehet neked sima laporoszkopias mutettel megoldjak. Egyebkent a mutet utan mar csak a seb fajt, olyan volt, mintha baromi eros izomlazam lett volna. Meg az elso napon nem ehettem, utana valo nap csak kekszet es igy fokozatosan egyre tobbet es valtozatosabb kajakat. Egy hetet voltam meg bent, es igazabol 3-4 nap utan kezdett az allapotom fokozatosan javulni, ertem ezalatt azt, hogy konnyebben felkeltem az agybol, egyre jobban kiegyenesedtem -derekszogben jarkaltam egy jo darabig. :D
2020. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!