Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta műtét előtt...

Petefészek ciszta műtét előtt nektek is mondtak ilyet?

Figyelt kérdés

Januárban diagnosztizáltak kétoldali, uh és ct alapján dermoid cisztát a petefészkeimben. Elvileg márciusban műtöttek volna, de a Covid miatt elmaradt. Most másik kórházban, másik orvos fog műteni és az utolsó vizsgálat után mondta, hogy elsődlegesen csak a cisztákat akarják kivenni, de ha valami olyat lát, viszi a petefészkeimet is. Utána mondta, hogy erre kicsi az esély, de nem tudom, hogy azért, mert tényleg így van e, vagy látta rajtam hogy kész vagyok. Az előző alkalommal ilyet nem mondott az orvos. Szóval ez ilyen kötelező figyelmeztetés, amit az előző doki kihagyott vagy aggódjak? :/


Ca125 márciusban 14 volt, most 12, egyedül a CRP volt magasabb, 10 helyett 10,4, de nekem mindig 10-15 között van egy ideje, gondolom a rossz fogam miatt. A ciszták mérete nem nőtt.


2020. aug. 2. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt kötelesek elmondani műtét előtt. Nyilván az UH és CT egy jo kiinduló pont de biztosat csak a műtét közben látnak, ezért is mondta a doki h csekély az esélye de nem kizárt, úgyhogy ne aggodj és kitartást kívánok a mutethez! Rendben lesz minden :)))
2020. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt mindig elmondják, hiszen benne van a pakliban, hogy valami miatt nem tudják csak a cisztát eltávolítani.
2020. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem pl annyira elnyomta az evek alatt a 10 centinel nagyobb dermoid ciszta a petefeszkemet, hogy ki kellett venni. Folosleges lett volna bent hagyni, csak gondot okozott volna kesobb.


Valoszinu azert is mondta, mert vannak olyanok, akik nem adnak engedelyt semmire, csak a megbeszelt mutetre. Kolleganom anyjanak van serve, meg kisebb daganata is, de csak a talyogmutethez jarult hozza, nem engedte, hogy mashoz hozzanyuljanak.

2020. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dermoid ciszta volt egyik oldalon csak. Nekem annyit mondott egy orvos, hogy o ezt es azt lat es hu hat lehet elindult mar rosszindulatu folyamat, de ez csak muetetnel fog latszani es inkabb keszuljek fol arra, hogy laparoszkopia helyett vegul laparatomiaval fejezik be.

Nem volt semmifele rosszindulatu elvaltozas, le tudtak szepen fejteni, petefeszkem nagy resze is megmaradt. Kesobb minden nogyogyasz kivetel nelkul azt kerdezte, de akkor az a petefeszke el lett tabolitva igaz? En mindig mondtam nem miert lett volna, es erre csak annyit szoltak o ertem csak nem talaltam elsore az ultrahanggal. Nekem kb szuletesemtol kezdve ott lehetett x ev kulonbseggel MR-t tudtam osszehasonlitani es nem.volt koztuk se nagysagra se szerkezetre kulonbseg. Csak elso MR-nel nem vettek eszre masodiknal meg egybol sikitoztak erte, hogy mehen kivuli terhessegem van!

Nyugi jobb ha szoltak, de elotte azert a dokidnak mond, hogy ugye azert a petefeszkeid maradnak? ( hatha akkor még jobban odafigyel)

2020. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!