Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedhetek fogamzásgátlót?

Szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A történet egyszerű: Aurás migrénem van, a családban volt már agyvérzés, emiatt nekem nemigazán lehetne fogamzásgátlót szedni. A nőgyógyászom amolyan "teszteljük, hátha" alapon kipróbáltatta velem a hüvelygyűrűt, mert más migréneseknél nem okoz gondot. Nálam okozott, 3 hétig majdnem minden nap fájt a fejem (persze, kérdezhetitek, hogy miért hagytam fent ilyen sokáig? Nos, teszteltem, hogy mennyire "durvul" el az amúgy is durva migrénem - amihez hozzá vagyok szokva - a gyűrűtől). Ezt az ötletet elvetettük. Viszont holnapután megyek kontrollra és én mégis szeretnék valami fogamzásgátlót, mert sokkal kényelmesebb így védekezni. Viszont az interneten nem kaptam elég információt, vagy csak hormonmentes krémekről olvastam, emiatt nem tudom, hogy pontosan milyen gyógyszerek valók nekem, és nem szeretnék úgy odamenni az orvoshoz, hogy lövésem sincs a dolgokról. Segítő válaszokat előre is köszönöm :)

2020. aug. 4. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:
A gyógyszereket nem ismerem, én hormonmentes spirált használok, és szeretem (pedig nem szültem még). Viszont ha alapból erősen vérzel vagy fájdalmas a menstruációd, akkor nem biztos, hogy neked jó lenne, mert felerősítheti ezeket a problémákat.
2020. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!