Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek, hogy pontosan...

Mit tehetek, hogy pontosan megjojjon a menstruaciom?

Figyelt kérdés
augusztus 15-en kene megjojjon pontosan, nekem meg nem allt be rendesen......hol 1 hetet kesik, hol 3 hetet, es 24-en megyek strandolni nyirbatorba 4 napot es ha 1 hetet fog kesni akkor nem fogok tudni furodni.......mit tehetek hogy pontosan megjojjon?
2010. aug. 4. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Elmész nőgyógyászhoz és kivizsgáltatod, hogy pontosan mi okozza, hogy még nem állt be rendesen.

Egyébként ez nagyban attól is függ, hogy mióta menstruálsz. Elvileg az első két évben kell beállnia. Nekem 8 éve nem állt be, úgyhogy sok sikert.

2010. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
47%
16+ fogamzásgátló tabbletta szedése... az elv rendszerezi.
2010. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Csak reménykedni tudsz

Hiába mész nődokihoz tuti nem fog adni semmilyn tabletát hszen még nem állt be rendesen a menstruációd

2010. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Normális nőgyógyász nem egyből tablettát írat fel hanem kikeresi az okát annak, hogy miért rendszertelen. Általában hormonális oka van amit viszont csak a lusta nőgyógyászok kezelnek fogamzásgátlóval, de ez nem megoldás. Ha később abbahagyná a tabletta szedését és esetleg babát szeretne akkor újra rendszertelen lesz a ciklusa és baromi nehezen fog összejönni a gyerek.

Szóval: keress fel egy rendes nőgyógyászt.

2010. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
meg nem allt be rendesen azert mert csak 1 eve van meg........nem hiszem hogy lenne valami hormonalis betegsegem...de koszonom a valaszokat :)
2010. aug. 4. 15:20
 6/8 A kérdező kommentje:
13 eves vagyok
2010. aug. 4. 15:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nincsen, nem kell aggódnod. 13 évesen, de még 16 évesen is természetes az időnkénti ciklus ingadozás. Fogamzásgátlóra meg végképp semmi szükség, csak tönkretenné a most kialakuló hormonrendszered.

Igazából nem tudsz tenni semmit, a szervezeted szépen beállítja magától. Ez még lehet, hogy évekig is eltarthat. A rendszeres sport, vitamin és fehérjedús táplálkozás támogató hatású. A többi genetika

2010. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tampont használsz akkor tudsz fürödni. Én csak ajánlani tudom.
2010. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!