Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlás úgy,hogy még...

Fogamzásgátlás úgy,hogy még van tejem?

Figyelt kérdés

Már 2hete nem szoptatom a lányom,viszont még van egy kevés tejem,naponta kifejek 20mlt hogy ne legyen kényelmetlen érzés..

Írt fel a nőgyógyászom rá gyógyszert,hogy elmenjen a tej,viszont csak itthon vettem észre,hogy mit és allergiás vagyok rá,így nyilván nem fogom beszedni.

Írt fel fogamzásgátlót is,de mondta,hogy majd a menstruáció első napján kezdjem el szedni,de addig ne ameddig van tejem.

Ezt nem értem,és nemis kérdeztem rá,hogy miért,egyébként sem mondaná,annyira kedves..

Voltatok hasonló helyzetben? Mit tegyek most?



2020. aug. 10. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még teljesen normális a tejtermelés
2020. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mekkora a babád, hogy abbahagyod a szoptatást, miközben van tejed? (Ez csak kíváncsiság)


Kérdésedre válaszolva, én még szoptatok, és szedek fogamzásgátlót. Nekem Slina-t írt fel az orvosom. De ilyen még az Azalia is, amit lehet szedni. Ezeknél nem kell megvárni a menstruációt. A Slinda betegtájékoztatójában is benne van, hogy szülés után bármikor el lehet kezdeni szedni. És a dokim is ezt mondta, szedem is azóta. A tej termelést viszont nem befojásolja, elapadni nem fog tőle.

Viszont ha fejed, azzal stimulálod a melled a tej termelésre.. szerintem azt felejtsd el.

2020. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

5és fél hónapos a babám,1hónapja nem kap anyatejet.

Nem kért belőle,ezért döntöttem úgy,hogy abba hagyom a szoptatást.

Már csak nagyon minimális tejem van.

Következő menstruációig talán elis apad :)

2020. aug. 13. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!