Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet-e komoly gond: pecsételő...

Lehet-e komoly gond: pecsételő vérzés, fájdalom, fáradtság?

Figyelt kérdés

Szerintetek érdemes lenne felkeresni egy nőgyógyászt, ha

1.Az elmúlt évben elég rendszertelen lett a ciklusom, ami eddig napra pontos volt. Illetve most elkezdtem újra vérezni a 13.napon, ami szintén soha sem fordult elő...

2.Más panaszom jelenleg nincs, de néha menstruációkor iszonyatosan fáj a hasam (hányok ilyenkor,szédülök, alig segít valami, erős a vérzés maga is)

3.Szintén az elmúlt hónapokban egyre fáradékonyabb vagyok, fogytam. Bár ez ügyben mindenképp elmegyek vérvételre hamarosan.


Lehet ezek között a dolgok közt összefüggés? 19 éves vagyok, szűz és még sosem voltam kivizsgáláson, eléggé félek tőle...

Bármi tanács?



2020. aug. 10. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni tőle. Az orvosok azért vannak, hogy meggyógyítsanak.
2020. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, csak általában félek az ismeretlentől és jobban rágörcsölök sajnos a dolgokra..
2020. aug. 10. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez hormon problémának hallatszik. Legalábbis nekem is hasonló volt. Pecsételő vérzés, fájás változás stb. Nálam ez progeszteron borulás miatt volt. Semmi különös. Kajával, hormon terápiával és odafigyeléssel rendbe hozható. Nem mondom, hogy neked is ez van, mert nem tudok diagnosztizálni, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni :)

Mindenképp menj el vérvételre. Nézesd meg a pajzsmirigy hormonjaidat is, kortizol stb. A stressz is boríthatja a hormonokat (nekem is az volt), a fáradékonyság lehet kortizol kimerültség vagy pajzsmirigy alultermelés stb. Egyik se halálos, mindegyikkel lehet valamit kezdeni. Sok sikert!

2020. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nézesd meg, akár endometriózis is állhat a háttérben, vagy hormon probléma. A 13. napon lehet az ovulációtól is vérezni, de az csak pecsételés lenne. Ha vérvételre mész, nézess vasat is, az erős menstruációtól lehetsz vérszegény, és ettől fáradt.
2020. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most már azért megnyugodtam és eldöntöttem, hogy kérek egy mihamarabbi időpontot :) Még egyszer köszi a tanácsokat!
2020. aug. 10. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!