Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés

Nektek okozott depressziót, hangulatváltozást a fogamzásgátló tabletta?

KB 3 hete kezdtem szedni. Most héten volt viszont hogy hihetetlenül fáradt voltam, nem volt energiám sportolni, barátom látni se bírtam, szakítani akartam vele. Ezeket furcsálltam mert én nagyon pozitív és energikus szoktam lenni. A kapcsolatomban vannak bőven bajok, de pl az előző héten nem volt semmi konfliktus. Szerintetek ez a tabletta egyik hatása lehet? A mellem is nagyobb és érzékenyebb

Keress kérdéseket hasonló témákban: , fogamzásgátló, tabletta, mellékhatás, depresszió, fáradtság, hiszti

  márc. 9. 12:05  Privát üzenet  

A válaszok
Több, mint 3 éve szedem, soha nem tapasztaltam ilyet, mint te. Sőt, menstruáció előtti napokban mindig vadállat voltam, most a megvonásos vérzés előtt semmi bajom.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont márc. 9. 15:03 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Igen. A barátnőm pontosan ugyanezeket a tüneteket mutatta, amiket leírtál, amíg fogamzásgátlót szedett.


A tablettával igen nagy mennyiségben külső hormonokkal bombázod a szervezeted, amitől az lényegében folyamatosan azt képzeli, hogy terhes vagy. Szerinted ez mennyire egészséges vagy hasznos?


Semennyire sem. A fogamzásgátló tabletta valószínűleg az évszázad legnagyobb csalásai/átverései közé tartozik, amit olyan célok érdekében találtak ki, amik messze nem szolgálják a nők érdekeit: a cél pusztán a rövidtávú, következménymentes szex, ami lehetővé tette például az ún. "szexuális forradalmat", az az a nők elkurvulásának normalizációját.


https://www.youtube.com/watch?v=Ykm8nJ7U-mI


https://www.youtube.com/watch?v=cdgXQ7sy9uE



A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont márc. 9. 15:12 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

"A tablettával igen nagy mennyiségben külső hormonokkal bombázod a szervezeted, amitől az lényegében folyamatosan azt képzeli, hogy terhes vagy"


Azigen! :O Kedves 41%-os, legalább ne írjál már ekkora marhaságot, mert ez még viccnek is rossz. Szerinted egy terhes nő menstruál? Van megvonásos vérzése? Van peteérése? Ne írjunk már hülyeségeket!



A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont márc. 9. 15:25 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Sajnos igen azonnal hagyd abba!

Nálam depressziót okozott pánikbetegsèget érzelmi zavart..fogytam ment a hasam minden bajom volt a végén!

Minden hülyesegen sírtam sőt olyan dolgokon agyaltam,szorongtam amin azelőtt soha max nevettem volna rajtuk..

Nem játék sajnos abba kell hagyni.

Én soha többet nem szedek ezentúl semmit az biztos.



# 4/10Időpont márc. 9. 18:21 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Szia!


Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna. Én is kb. 3 hete kezdtem szedni, és ugyanilyen tüneteket tapasztalok. Alapból kicsit stresszesebb időszakot élek most, de utóbbi időben azt veszem észre, hogy jelentéktelen dolgokon is képes vagyok elsírni magam, és van, hogy a nap egyik részében teljesen pozitív és boldog vagyok, pár órával később viszont rosszkedvű, látni se akarok senkit.

Nem tudtam én sem ezeket a tüneteket biztosan a tablettához kötni, de így, hogy olvasom, hogy más is ilyet tapasztal szerintem az okozza.


23/L



A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont márc. 9. 18:32 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

A terhes nő nem menstruál, de a gyógyszertől lényegében azt hiszi a tested, hogy terhes vagy. Úgyhogy nem írt hülyeséget itt senki. A megvonásos vérzés alatt sincs peteérés. Azért vérzel mert abbahagyod a hormont. Ezt azért találták ki, mert a gyógyszert szedő nőknek hiányzott a havi vérzés. Plusz az egyháznak is így akarták lenyomni a torkán, hogy ne ítéljék el ezt a fajta foggátlást. Tájékozódj te.


Sajnos mély depressziót is okoz a gyógyszer, jó lenne, ha visszamennél a dokidhoz és megbeszélni vele.



A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont márc. 10. 13:14 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Na igen ez is a fogamzásgátló egyik mellékhatása .....beszélj a dokidal és hagyd abba a szedését ez nem vicc ennél még komolyabb problémát is tud okozni.....vannak más módszerek is .....és ne az legyen hogy egy másik fajtára akar rábeszélni mert álltalába ez megy.....nagyon sokan egyre többen vannak akik kimerik mondani hogy ne szedj ilyen tabikat

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont márc. 18. 13:31 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Velem is ez van.

Vagy sírok, vagy felrobbanok az idegtől.



A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont márc. 23. 12:10 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Deshdemoda nevű felhasználó válasza:

Kedves Kérdező!

Én egyszer szedtem 3 évig egy fajta tablettát (Sienima), aztán egézségügyi okokból tartottam egy 5 hónapos szünetet. Februárban kezdtem el szedni egy másik fajtát (Volina), mert úgy éreztük a párommal, hogy a gumi sokat el vesz az élményből...



A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont márc. 29. 12:23 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Rejtvényjáték 728x90
Deshdemoda nevű felhasználó válasza:

Véletlen elküldtem.

Szóval a Sienimánál is voltak kellemetlenségek, például emlékszem, hogy sokat fájt az elején a fejem, véreztem egész hónapban stb. Aztán ez rendeződött a második hónapra. Viszont most hogy újra kezdtem szedni ezt a másik fajtát, az első hónap egészen nehezen viselhető volt. A fejfájás viszonylag gyorsan jelentkezett, már a 4 bogyó környékén. Viszont erre még rájött, hogy sokszor, főleg esténként erős hányingerrel küzdöttem. A levél felénél meg egészen extrém fáradtságot éreztem egy pár napig. Az is megfordult a fejemben, hogy esetleg terhes vagyok, de a teszt negatív lett...

Igaz, pont akkor volt ez a tél végi, borús, esős idő. De gondolom a tablettának is köze volt ehhez, mert ilyen fáradtságot még soha nem éreztem.

Most a második hónapnál rendeződni látszik a dolog. Azt javaslom, ha ragaszkodtok a védekezés ilyen formájához, akkor próbálj meg türelmes lenni. Ha a második hónapban se javul a helyzet, akkor gondolkodj el, hogy mennyire szeretnéd tovább szedni. Nekem is megfordult a fejemben, hogy annyit nem ér az egész, hogy minden este rosszul legyek.



A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont márc. 29. 12:31 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Egy hete szedek fogamzásgátlót, a mensim most 7 napja tart a szokásos 5 helyett. Miért?
Ez így normális? Fogamzásgátlót szedek,21 nap tabletta 7 nap szünettel. Nos, abban a 7 napban kell hogy meg jöjjön a menstruációm, ez így is van de valamikor úgy szokott hogy a...
Fogamzásgátló tabletta menstruáció közben?
A fogamzásgátló tabletták minden esetben elhízáshoz vezetnek?
Ez azt jelenti, hogy nem hat a tabletta?
Fogamzasgatlo tabletta abbahagyasa utan hany napos lett a ciklusotok?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból








Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!