Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehetséges, hogy terméke...

Mitől lehetséges, hogy termékenységi időszakom később van, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Majdnem 10 éve menstruálok, de egy ideje figyelem a termékenységi állapotomat is. Nem mintha gyereket akarnék, csak a méhnyaknyákot folyton észreveszem.

Megfigyeltem, hogy a standard termékenységi időszak általában mesni után nagyjából egy héttel szokott jelentkezni. De nekem mindig inkább 2 héttel utána van ez. Vagyis nagyjából a két menstruáció között.

Van egy mensi applikációm, amin szintén szokta jelölni, hogy a 12. napon termékeny vagyok, de a 16.-ba leginkább. Viszont én inkább a 18. napon veszem észre a "tüneteit".

Mitől van, hogy ki van tolódva a termékenységi időszakom? A ciklusaim 25-30 nap között mozognak.


2020. aug. 12. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kitolódva; a luteázis fázis 11-16 nap, ez az ovuláció és a következő menstruáció közötti időszak. Ha neked pld. átlagos 14 nap, akkor 30 napos ciklussal 16. napon ovulálsz, ha még hosszabb lenne a ciklusod, akkor ez akár 3 hét is lehet.

Nem értem, hogy milyen megfigyelés neked az 1 hét, ha nálad sem így van.

2020. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!