Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyflóra helyreállítás...

Hüvelyflóra helyreállítás szájon át, vagy helyi kezeléssel?

Figyelt kérdés
Kúra végéhez értem, és a nőgyógyászom nem ajánlott semmilyen ph helyreállítót... Olvastam hogy vannak szájon át szedhető hüvelyi probiotikumok, ami a hosszú kúpozás után szimpatikus lenne, de félek hogy nem lenne hatásos. A kérdésem tehát az, hogy van e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, a helyi kezelés (kúp, stb,) vagy a szájon át szedhető hüvelyi probiotikum a megfelelőbb?

2020. aug. 13. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
A szájon át szedhető a bélrendszeredre hat, nem tudod kiváltani vele a hüvelyi probiotikumot. Tanácsos mindkettőt szedni.
2020. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szájon át szedhető probiotikum a bélflórádra van jótékony hatással, nem a hüvelyedre. Odáig nem jut el. Helyi hüvelyflóra helyreállítás ajánlott kúp, tabletta formájában.
2020. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
A hüvelyflóra 8-12 nap alatt újraépül, ha nem vágod haza folyamatosan a túlzott higiéniával.
2020. aug. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a bélflórára hat a sima probiotikum, de az is csak a bélflórára hat amit hüvelyflóra helyreállításra reklámoznak? A pro+ femina (ezt néztem ki) tájékoztatóján ez a bevezető:


“ Bonolact Pro + Femina kapszula szájon át szedhetõ probiotikum nõknek, a hüvelyflóra egyensúlyának felbomlása esetén.”

2020. aug. 13. 14:46
 5/10 anonim ***** válasza:
#4-es Ezt a terméket nem ismerem, de a betegtájékoztató szerint, ez valóban a hüvelyflórára hat.
2020. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én szedtem a pro feminát. Nagyon drága és semmi értelme nem volt. Utánaolvastam és olyan lactobaci van benne ami a gyorra jó. Ki tudod keresni milyen lactobacik kellenek.

Ez tutira csak átba..szás.

2020. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyomorra
2020. aug. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mollio kapszula. A nőgyógyászom is ajánlotta.
2020. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2020. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bonolact Pro + Femina: ezt nekem is javasolta egy gyógyszerész.

Nyugodtan szedheted.

Másfajta mikrobák kellenek az emésztéshez, és mások a hüvelybe, aszerint vannak a készítmények összeállítva, nem kell itt butaságokat írogatni.

A gyógyszer-gyógyhatású készítmény amúgy is ott hat, ahol kell.

2020. aug. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!