Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet rendszertelen a...

Mitől lehet rendszertelen a menstruációm?

Figyelt kérdés

Igen rendszertelen a menzeszem általában 3 havonta jön meg.Leírok pár adatot hogy eddig hogy jött meg:2018:01.01-01.06,03.27-04.02,06.02-06.08,10.28-11.03

2019:01.08-01.13,03.29-04.05,07.31-08.06.2020ban eddig 1,3,6ik hónapban volt meg.Pattanásos az arcom,a mellbimbómon van 2 fekete szőr,a köldökömnél is egyre jobban lehet látni a szőrt.Olvastam itt gyakorin hogy valaki ezzel a problémával küzdött és elment orvoshoz és fogamzásgátlót írt fel neki amit én el szeretnék kerülni.Ja és van fehér folyásom nem viszket nem ég nem büdös amikor megjön előtte több szokott lenni,azt észrevettem hogy minden hónapban 2 napig bővebb és várom hogy megjön de nem jön meg csak 3 havonta.Amikor megjön akkor nem nagyon görcsöl a hasam és közepes erősségű.Mi lehet a baj?Valaki hasonló cipőben?Ha orvoshoz fordulok akkor mit fog csinálni velem.Köszi a hasznos hozzászólásokat.Azt még hozzáteszem hogy 14 évesen jött meg de az elejétöl fogva rendszertelen volt nem lett rendszeres,és szűz vagyok.

19/L



2020. aug. 13. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Rendszertelen menstruáció, pattanások, szőrösödés PCOS-nek hangzik. A menstruáció egyéb dolgok miatt is kimaradhat (más hormonzavarok, stressz, túl sok sport stb.) Vagy egy jó nőgyógyászhoz kell elmenni, aki alapos és ért hozzá, vagy endokrinológushoz. (Vannak nőgyógyász-endokrinológusok is.) Ha olyanhoz kerülsz, aki csak simán felír fogamzásgátlót, de nem vizsgálja ki az okokat, keress másikat! Az orvosnak alaposan ki kell kérdeznie, ultrahangot csinálni, és elküldeni vérvételre (hormonok, cukorterhelés). Ha szűz vagy, akkor hasi ultrahangot csinálnak, emiatt ne aggódj, csak ne felejts el szólni előtte. Ha tényleg PCOS, akkor a fogamzásgátló segíthet a tüneteken, de ha nem akarod szedni, nem kell. Vannak más gyógyszerek is, és nagyon fontos az egészséges táplálkozás és a rendszeres testmozgás.
2020. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék fogamzásgátlót szedni mert azt olvastam róla hogy csak elfedi a problémát és csak művérzést csinál.Normális a súlyom,nem fogyókúrázok,nem sportolok túl sokat.
2020. aug. 13. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!