Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Iszonyúan meghíztam,már...

Iszonyúan meghíztam,már undorodom magamtól és barátom is elhagyott,mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és egy olyan családom van ahol mindenki elég nagy darab,anyám 120kg körül van és az apukám is valahol ott,a bátyám pedig egy külön téma...

Tehát ebből adódóan az étkezési szokások a családban elég bőségesek stb.

Régebben nem érdekelt a súlyom,vagy az,hogy hízok de 14 éves koromra rájöttem,hogy milyen undorító lettem és ha így folytatom nagy bajok lesznek.

Aztán sajnos a lelki erőm elfogyott és depressziós lettem ezek miatt,aminek következtében ételbe folytottam a bánatom,ez tartott 15 éves koromig amikor is lett egy barátom aki elfogadott úgy ahogy vagyok és bíztatott a fogyokúrában.

De nem ment...

Csak híztam és semmi nem ment le,szenvedés volt az egész.

Próbáltam alíg enni de nem jött össze.

A végére annyira elhíztam szerinte és meg is változtam elmondása szerint,hogy ez így nem működött és szakított...

156cm vagyok és 86kg...

Óriási a hasam,szinte ezzel van a legnagyobb gondom.

Annyira kövér vagyok és lusta,csak fekszem és eszek de nem megy a változtatás.

A nagynénim őszinte és segíteni próbál így amikor átjön megméri a súlyom kitessékel az ágyból,hogy menjek mozogni stb.

Szerinte is elhíztam és már orvoshoz akar vinni.

A családom szeret,támogat a körülmények jók és megértik,hogy fogyni szeretnék,nem ez a baj.

Mit tehetnék,hogy menjen a változtatás?



2020. aug. 20. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Figyi, nem kötelező megenni egy egész tortát, vagy a családdal dögleni a tévé elött. Szedd össze magad fejben, és változtass, senki nem fog tudni helyetted lefogyni. Diéta, mozgás. Édességek, kenyér elhagyása, sok víz, séta, bicajozás. Más is így csinálja, másnak sem könnyű. Én is szívesebben ennék a paradicsom helyett mondjuk pizzát vacsorára. Pár éven belül nem a hasad lesz a legnagyobb gondod, hanem a cukorbetegség, izületi fájdalmak, magas vérnyomás, szív problémák, és az elhalálozás veszélye.
2020. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem döntöd el ténylegesen, hogy kevesebbet eszel addig ez nem fog menni. Én gyerekként 150 centihez voltam 80 kiló.. Gondolatod. Minden este annyit ettem mint egy disznó. Aztán rájöttem nem mehet így ez tovább. Most 20 éves vagyok 160 centi 50 kiló. En nagyon keveset eszek, tudnék többet enni de hatalmas akaraterő kell. Akinek elmesélem, hogy néztem ki nem hiszi el. Szerencsére nem látszik a testemen, hogy valaha kövér voltam. Úgy hogy nem lehetetlen. Ne eheztesd magad, ne koplaj viszont ha jól laktal állj le az evéssel . Chipset üdítőt pedig felejtsd el.
2020. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2es nálad mi az az étel, amit egyáltalán nem eszel?
2020. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Tényleg fejben dől el, viszont mivel még otthon élsz, ezért borzasztóan nehéz lesz, minden akaraterődre szükség lesz, mert a családod nem fog leállni. Felezd le az adagokat és egyél mindenből, de keveset. Ha megvonod magadtól a szeretett eteleket teljesen, az tuti bukta a fogyásban. Amiről viszont mondj le, azok az uditok, folyékony kalóriából lehet a legtöbbet bevinni.
2020. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Edd azt, amit szeretsz, csak kisebb adagokban, és sportolj.
2020. aug. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Kéne valami más hobbit keresni az evés helyett ami leköt mert kb unalmadban eszel. Vagy bevárasolni sok zöldséget és azokat rágcsálni.

Keress rá az IR vagy candida diétára. Ez nem fogyókúra hanem életmodváltás. Lényege hogy elkerülöd a cukros ételeket. Úgy sokkal többet ehetsz mennyiségileg nem fogsz éhezni mégsem hízol főleg ha zsír fogyasztásra is odafigyelsz és mozogsz is mellette. Hagyd a nenikédnek hogy elvigyen orvoshoz. Hasznos lesz. Fogadd el ezt a segítséget. Ne felejtsd nem fogyókúrára van szükséged mert az csak szenvedés hanem életmódvaltásra. A táplálkozasodat kell átalakítani éhezés helyett! Keress valami olyan mozgást amit jólesik csinálni bicikli, úszás, séta bármi.

2020. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A candida diéta pont az éhezésről szól és párszor már megcáfolták a hatásosságát, arról nem is beszélve, hogy egy életen át nem lehet ennek a diétának megfelelően élni.


Az IR-es 160g CH diéta viszont jó, azt hosszú távon is lehet tartani és életmóddá válhat.

2020. aug. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"kövér vagyok és lusta,csak fekszem és eszek de nem megy a változtatás"

Dehogynem. Menni fog. Muszáj találni valami elfoglaltságot, amit nem lehet ágyban csinálni (tehát ne pl. olvasás legyen). Gondold végig, hogy amikor iskolaidő van, és nincs időd egy csomó mindenre, akkor mik azok a dolgok, amiket szívesen csinálnál, és azok közül mi az, ami közben a legkevésbé tudnál nassolni. Na azt kezdd el csinálni de nagyon gyorsan, még szünet van, használd ki!


"A nagynénim őszinte és segíteni próbál így amikor átjön megméri a súlyom kitessékel az ágyból,hogy menjek mozogni stb. Szerinte is elhíztam és már orvoshoz akar vinni."

Hallgass rá!


"A családom szeret,támogat a körülmények jók és megértik,hogy fogyni szeretnék,nem ez a baj."

Ez tök jó, örülj neki, és fogadd meg a tanácsaikat, fogadd el a segítségüket, hallgass rájuk, amikor noszogatnak, hogy menjél mozogni, stb.


Arra viszont vigyázz, nehogy átess a ló túloldalára (bulimia, anorexia, stb.)! Ezért is jól jönne az orvosi segítség a fogyáshoz. Meg tényleg, azért bonyolult dolog ez az egész, nem árt, ha meghallgatod, mit mond egy doki, hogyan csináld, mit ne.

2020. aug. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"ha jól laktal állj le az evéssel"

Szerintem már akkor érdemes leállni, amikor nem éhes.

2020. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7. Nekem nagyon bevált a candida diéta és nagyon hatásos is volt. Nem éheztem soha sőt kb bármikor ehettem bármit amit a diéta engedett mert nem híztam semmit tőle. Azóta is ezt az irányelvet követem és teljesen megváltozott a táplálkozásom és megszűntek a súlyproblémáim. Mondom ezt úgy hogy vegetáriánus vagyok így eleinte nem volt könnyű dolgom aki nem az annak sokkal könnyebb a váltás.
2020. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!