Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig nőhet egy lány?

Meddig nőhet egy lány?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom akik jártasak a témábam,esetleg orvosnak készülnek és tanultak erről. Rengeteg mindent olvastam már. Általában azokat, hogy miután elkezdenek menstruálni a lányok/ miután beállt nekik (ami nagyon nem mindegy és erre sem tudom pontosan a választ) rendszeresen még 2-3 évig nőhetnek és ez általában 14-15-16 éves korukig tart, de mindenhol mást írtak. Olvastam olyat is, hogy ilyenkor a gerinc már nem, csak a végtagok nőnek. Olyat is, ahol 20 éves koruk után nőttek még 5-6 centit. A legtöbb gyakoris válasz alapján a lányok 12 éves koruktól fogva nem nőttek tovább.

Aki szeretne, annak privátban meg is adom az adataim, hátha meg tudja mondani, hogy nagy valószínűséggel növök-e még. (Alacsonyabb szeretnék lenni, de tudom, hogy arra nincs lehetőség)

Meg lehet akadályozni bármivel is a növést? Köszönöm a segítséget.



2020. aug. 22. 14:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Genetika kérdése. Megakadályozni nem lehet szerintem
2020. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hormonokkal, krónikus betegségekkel csontkor elmaradásával vagy pedig túl nagy súlyvesztéssel meg lehet. (Ebből nekem az utóbbi elérhető egyedül, de ha nem muszáj akkor nem szeretnék 35-40kg-re lefogyni amíg le nem cseng az az időszak amíg nőhetek. Kicsit barátibb megoldást keresek) Hidd el, a genetikát ennyi kikeresés után én is tudtam és olyan emberek válaszát kértem, akik lehetőleg nem csak ennyit tudnak mondani.
2020. aug. 22. 15:01
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
Ameddig NŐ nem lesz.
2020. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Aha, majd jól kórházba kerülsz, ahol infúzióval, szondával meg gyógyszerekkel fognak tömni, szuper lesz...De cserébe elmondhatod, hogy pár centivel kevesebb vagy. A tested meg mint egy öregasszonyé, a koplalás miatti gyors fogyás okozta lógó, aszott bőrrel. Nagyon vonzó.

Egyébként ÁTLAGBAN az első menstruációt követően már csak olyan 5-10 cm növekedés várható, ezt az endokrinológusom mondta nekem annak idején. De hangsúlyozta az “átlagban” szót, vagyis van, aki egy millimétert sem nő már utána és olyan is, aki még egy fejnyit.

A szüleid, nagyszüleid magasságából érdemes kiindulni, te is kb akkora leszel, plusz-mínusz 5-10 cm. De mint semmire a genetikában, erre sincs szabály, mert üthetsz az extra magas/alacsony ük-ük nagypapádra is.

2020. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem akarok fogyni, csak az is egy opció. Én az első menstruációm környékén nőttem 10 centit és azóta is növök, de már évente pár centit. Furcsa, mert mind a szüleim mind a nagyszüleim 165-170 centi alatt vannak és rég túlnőttem őket. Van a családban olyan aki 145 centi környékén van és 175 centi felett (a be nem házasodtakon kívül) senki sincs és ők is elég távoliak.
2020. aug. 22. 16:42
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kóros tempóban nősz, akkor endokrinológushoz kell menni, nem pedig házilag tönkretenni a szervezetedet. Majd ő megmondja, van-e ok az aggodalomra és ha igen, mivel lehet kezelni a betegséget (ha van). Hormont csakis ő írhat fel és te csakis úgy szedheted, ahogy ő előírja! Ezek komoly dolgok.
2020. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy azok. Annyira nagyon nem vagyok magas és nem növök kóros tempóban, csak engem zavar rettenetesen. Az nem most volt és azóta csak évi 1-2 centit növök ami normális. És ha nincs betegségem? Akkor is magasabb vagyok mint az átlag és egyszerűen nem bírom elviselni. Görnyedve járok, ülök és mindig kitolom a csipőm ha állok, mivel ezzel csalok pár centit. De még mindig nem kaptam választ arra, hogy pontosan hogyan lehet kiszámolni, hogy nagyjából meddig fogok még nőni. Menstruáció beállta/kezdete után számít az 1-2 év és stb.

Hormont sem akartam szedni, egyszer sem említettem ezt neked. A hormonok komoly dolgok, de eddig egy szót nem mondtam arról, hogy hormonokat akarok szedni:D

2020. aug. 22. 18:03
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem lehet kiszámolni, azért 🤦‍♀️🤦‍♀️ A legbiztosabb a kézfejről készített röntgenkép, de ebből sem lehet cm-re pontosan megmondani, mekkora leszel.

A hormonokat meg te hoztad fel, ahogy a koplalást is. Utóbbit is letagadtad, csak éppen te magad írtad, hogy “ de ha nem muszáj akkor nem szeretnék 35-40kg-re lefogyni AMÍG le nem cseng az az időszak amíg nőhetek“. Vagyis utána megtennéd? Akkor mondjuk már tényleg nincs semmi értelme.

2020. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lehetséges. Azt szeretném, hogy egy átlagos lány hány éves koráig nő és mitől függ ez. Én hoztam fel, de azt mondtam, hogy ezektől lehet nem nőhet valaki ha úgy van. Egy szóval nem mondtam, hogy én most hormonokat akarok szedni:D Annyi mellékhatása van, eszembe nem jutott soha. Oh sajnálom, elírtam. Addig* Azt inkább csak azért írtam, hogy 'bármit' megtennék azért, hogy ugyan ekkora maradjak. Hozzá tenném, hogy fogyni nagyon nehéz lenne mikor így is 18.4-5 a bmi-m. A sportot is abba kéne hagynom az izomépítés miatt (vagyis gondolom. Ebben nem vagyok biztos). Belátom, hogy igazad volt és egy elszaladt velem a ló. Nagyon szeretnék alacsonyabb lenni (még mindig tudom, hogy nincs rá mód).
2020. aug. 22. 18:47
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem indiszkrét a kérdés, hány cm vagy? 190 cm-es hölgyet is ismerek, elfogadta a magasságát, sőt kamatoztatja is, amatőr női kosaras, ügyes benne.

Azt mondod, nem kóros a dolog, akkor meg kizártnak tartom, hogy egészségtelenül nagy lennél. Nincs semmi baj egy magas nővel, vannak magas férfiak is, illenek hozzájuk. Felveheted a legszebb ruhákat, kabátokat, szép hosszúakat is, amikről én liliputiként nem nagyon álmodozhatok. Csomó sportban kifejezetten előnyös helyzetben vagy, az alacsonyak max akkor, ha tornászok vagy zsokék. Egy magas nőnél szexi, ha határozott, az alacsonyt mindenki egyből diktátornak vagy épp perverz dominának állítja be. Az emberek általában komolyabban vesznek már elsőre is minden extra határozottság nélkül is. Buszon eléred a felső kapaszkodót, nincs az arcodban másnak a hónalja :D

És igen, nem lehetsz sajnos alacsonyabb, max majd öregkorodban összemész. Az is jó, hogy beláttad, hogy rosszul gondolkodsz. Ez már az első lépés az elfogadás felé.

Ha csak 1-2 cm-t nősz már évente, akkor simán lehet, hogy ez megáll, akár már idén is. Hány éves vagy? Még egyszer hangsúlyozom, hogy a GENETIKÁBAN NINCSENEK SZABÁLYOK, mindenre van kivétel, de a lányok általában 14, maximum 16 éves koruk után már tényleg nagyon keveset nőnek.

2020. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!