Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig nőhet egy lány?

Meddig nőhet egy lány?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom akik jártasak a témábam,esetleg orvosnak készülnek és tanultak erről. Rengeteg mindent olvastam már. Általában azokat, hogy miután elkezdenek menstruálni a lányok/ miután beállt nekik (ami nagyon nem mindegy és erre sem tudom pontosan a választ) rendszeresen még 2-3 évig nőhetnek és ez általában 14-15-16 éves korukig tart, de mindenhol mást írtak. Olvastam olyat is, hogy ilyenkor a gerinc már nem, csak a végtagok nőnek. Olyat is, ahol 20 éves koruk után nőttek még 5-6 centit. A legtöbb gyakoris válasz alapján a lányok 12 éves koruktól fogva nem nőttek tovább.

Aki szeretne, annak privátban meg is adom az adataim, hátha meg tudja mondani, hogy nagy valószínűséggel növök-e még. (Alacsonyabb szeretnék lenni, de tudom, hogy arra nincs lehetőség)

Meg lehet akadályozni bármivel is a növést? Köszönöm a segítséget.



2020. aug. 22. 14:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Fiuk tovabb nonek. Lanyok altalaban menstruacio idejere kialakulnak. Kb 14 evesen minden lany magassaga vegleges.
2020. aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
Most mekkora magassagrol beszelunk? Vagy csak egy alacsony emberekkel teli kis faluban vagy testkepzavaros?
2020. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

159 cm vagyok 10 éves korom óta, akkor mindenki mögöttem állt a tornasorban, aztán az évek alatt szépen fokozatosan mindenki megelőzött.

Nem érdemes szégyellni a magasságod, meg kell vele tanulnod élni, gyanítom, hogy korábban érsz, mint a többiek, amivel egyelőre nem tudsz mit kezdeni. Tele van a világ 175-185 cm-es lányokkal, akik kézilabdáznak, kosaraznak, röplabdáznak, a modell világban nagy kereslet van rájuk; hidd el egyiküknek sem jutott soha eszébe görnyedten járni..

2020. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
175-el a kosarazásban még alacsonynak is számítasz, nőként is. Menj el egy csapatba, kérdező :D
2020. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kérdező! Azt nem írtad meg hogy hány éves vagy és hány centi! 14 éves kor után alig nőnek vlamit a lányok.Főleg akinek már megvolt a hirtelen megnyúlásos időszaka az meg szinte semmit.Annál várható még növekedés aki előtte csak lassú ütemben nőtt esetleg leállt a növekedésben 10-11 éves kora körül.Akinek volt olyan hogy egy 1-2 év alatt hirtelen sokat nőtt az tuti nem nő már 14 éves kora után (már ha lány) max pár milimétert.
2020. aug. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Átlagban kérdeztem és nem csakis rám vonatkozva. De köszönöm szépen a segítséget!

Illetve tornász szeretnék lenni, szóval ennyit a sportos részéről:D

2020. aug. 23. 10:35
 17/18 anonim ***** válasza:
Most alacsonyabb szeretnél lenni majd mikor már 40 felett mindenki kezd összemenni nagyon fogsz örülni a magasságodnak.
2020. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben tuti felcsapnék modellnek :D
2020. szept. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!