Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász aki kimondottan...

Nőgyógyász aki kimondottan ért a gombás fertőzéshez? Kihez menjek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Évek óta minden hónapba gombás fertőzés jön elő nálam.

A nőgyógyász végzett STD szűrést és semmi komoly bajom nincs, csak egyszerű gombás fertőzés. Kaptam gyógyszert is de nem hatott. Azóta is mindig előjön.

Tudtok ajánlani orvost ( lehetőleg Budapesten, de az se baj ha nem oda valósi), aki ügyes ilyen téren?



2020. aug. 23. 09:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És aki meg tudja állapítani, hogy pontosan milyen gomba ez és mi rá az ellenszer (ami hat is)
2020. aug. 23. 09:08
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik orvos le tud venni egy tenyésztést, ami megmondja, hogy milyen gomba. Leggyakrabban Candida albicans.

Olyan marha sok gombaellenes szer nincs, és mind hatékony. Ha visszatér a panasz minden hónapban, az nem az orvos hibája meg nem amiatt van, hogy nem kezelik normálisan.

Egyszerűen labilis a hüvelyflórád. Már kimutatták, hogy a nőknek különbözőféle a flórájuk. Van, akinek annyira stabil, hogy csúnyán mondva kb. szart is kenhetsz a hüvelyükbe, attól se lesz fertőzésük. és vannak olyanok, mint te, akiknek meg labilis és gyakorlatilag minden felborítja.

A rizikótényezőket kellene kerülni.

1. Ha használsz fogamzásgátló tablettát, akkor azt el kellene hagyni és óvszerrel védekezni.

2. Cukros dolgokat kerülni.

3. Megnézetni, hogy van-e esetleg cukorbetegséged, inzulinrezisztenciád.

4. Kivizsgálni a partnered.


Ha ezek megvoltak, akkor hosszabb távon flukonazol terápia segíthet, de azt hónapokig kell alkalmazni. Először hetente, aztán havonta.

2020. aug. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Voltam nagyon vérvételen is Szegeden, ahol betegségeket is néztek nálam. És az ég világon semmi bajom nincs.

Nem szedek fogamzásgátlót se.

Partnerem is volt már orvosnál és semmi baja.

Annyira kétségbe vagyok esve ☹️

2020. aug. 23. 09:21
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

A barátodat kezelték? Neki is biztosan van, csak férfiaknál sokszor nincs tünet.

Ha semmi más nem áll a háttérben, se gyógyszer, se betegség, akkor szerintem egymásnak adogatjátok. Semmi szex, amíg teljesen el nem múlik.

2020. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Canesten krémet használt.
2020. aug. 23. 09:46
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Tessék, egy kis szakirodalom:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Szóval sajnos ez van, amit mondtam:

1. Alapvetően itt nem egy külső helyről érkező fertőzés a forrás, hanem a saját immunrendszeredben van a baki.

2. Tartós kezelést igényel.

3. Hiába rugózik rajta gyakorin mindenki, a partner kezelése felesleges és nem segít, mert nem tőle kapod el.

2020. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítő válaszokat! 😊

Figyelem a kérdést, nyugodtan jöhet még infó bárki bármit tud róla.

2020. aug. 23. 11:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Kifotóztam a szakirodalmat, ez igazán hasznos számomra 🙂
2020. aug. 23. 11:14
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, mondta nekem az orvos is hogy valószínű az immunrendszerem a rossz, de hát ő azt mondta ezzel nem tud mit kezdeni. Ezért is szeretnék új orvoshoz menni, aki csinál is valamit.
2020. aug. 23. 11:16
 10/12 anonim ***** válasza:
5: az semmi. Tőle is kenet kell és az eredménynek megfelelően gyógyszer.
2020. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!