Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért kell menstruálni?

Miért kell menstruálni?

Figyelt kérdés

Úgy értem miért pont ilyen sz*r dologgal jelzi a testünk, hogy oké minden és termékenyek vagyunk?


Nem is annyira a vérzés a rossz rész, hanem a sok kellemetlenség, ami a hormonok miatt történik, na meg a fájdalom..


miért nem lehetett volna ezt másképp kitalálni? Lehetne az is, hogy mondjuk egy kiütés jelezné a termékenységet havonta egy olyan helyen, amit senki nem lát. Nem fájna, csak megjelenne ilyenkor. Mennyivel egyszerűbb lenne.


Tudom, hogy ez a vérveszteség nagyon csekély, de mi értelme vérezni? Ez nem inkább hátrányos? Például az őskorban így nem volt nagyobb esélye, hogy a vércseppeket követve megtámad egy állat? Meg egyébként is a vér olyan, hogy bárhonnan jön mindenki megijed.


2020. aug. 23. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem így működik, hogy kitalálod mi lenne a legjobb a testednek, az evolúció már a lehető legjobb dolgot választotta, ami a menstruálás.
2020. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Istenem... nyilván ez egy elképzelt levezetés volt. Ezen mit nem lehet érteni? Ennyire nem kell komolyan venni. Nem is a kérdésre válaszoltál. Ha végigolvastad volna, amit írok kitértem arra is, hogy kíváncsi miért “választotta” ezt az evolúció..
2020. aug. 23. 11:36
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
hajjaj itt mensiriadó van, mindenki meneküljön!!!!
2020. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Kitomboltad magad?
2020. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Miért is vártam normálist választ ezen az oldalon nem értem.:D

Ha mindenki így gondolkodna, hogy “hát jó az úgy, ahogy az evolúció elrendezte, hát mindenki túlélt eddig is mindent” akkor úgy gondolom nem lenne kutatás és gyógyszerek sem lennének mindenféle panaszra. Sőt az orvosok sem igyeznének feltárni a problémákat. Hiszen hát az evolúció így rendezte, hogy időskorában mindenki beteg lesz, akkor meg minek műteni? Baromi buták vagytok.

2020. aug. 23. 11:44
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon el vagy tévedve, ezzel NEM AZT jelzi a tested, hogy termékeny vagy (mert sok mindenkinek VAN menzesze, mégsem képes teherbe esni), hanem CSAK AZT, hogy az adott ciklusban NEM LETTÉL TERHES!


A mensturáció azért van, mert egy lehetöséget kihagytál a szaporodásra, ami az evolúció "célja" - még akkor is, ha az evolúció nem tervez semmit és nincs célja, csak optimalizálja a lehetséges változatokat.

2020. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Nem kell menstrualni, feliratsz egy normalis fogamzasgatlot, amit a honap minden napjan szedsz, nincs benne szunet, hogy verezz, alapvetoen azert vannak olyan tablettak, amikkel menstrualsz, mert anno a kozepkorban azt gondoltak az orvosok, hogy a nonek muszaj vereznie, de egyebkent rengeteg tabletta van, ami teljesen leallitja a verzest.

Illetve en most spiralt tervezek felrakatni, mar felteszik akkor is, ha meg nem szultel, amellett elmeletileg abszolut minimalis, 1-2 napos menstruacio jelentkezik es kesz, rengeteg kellemetlen mellektunet nelkul.

(Aki irtozik a hormonoktol, amik ezekben vannak, az igy jart, de a valasztasi lehetoseg mindenkinek adott.)

2020. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Ez van ha pasik próbálnak megválaszolni egy menstruációval kapcsolatos kérdést :D hát ja mert nem elég hogy vérzés van, ott vannak a görcsök, a puffadás, a kívánósság, na meg a hangulat ingadozás. Elég lenne egy belőle, de még az is sok lenne 😂 de hát ez van sajnos. És akkor a terhességről meg az az okozta változásokról ne is beszéljünk 😂😂
2020. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem mind gondolunk erre, amikor éppen megvan, de sajnos nem nagyon lehet ellene mit tenni. :'D Mint ahogy az ellen sem, hogy itt valamiért a "nők egészsége" topikban lévő kérdéseket mindig 15 éves fiúk próbálják megválaszolni a kiváló hozzáértésükkel. xD
2020. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Én akkor is gondolok erre és átkozom, amikor sok hónapig megjön pontosan, maximum 2 nap csúszással és egyszer csak terhesség nélkül elkezd késni. Most járok 12. napos késésnél és semmit nem tudok tervezni miatta.

Lecsúsztam a hétvégi Balcsiról, nem tudok 2 éjszakás szállász foglalni a párommal, mert nem tudom mikor jön meg és azután hogy fog.

Gyűlölöm.

2020. aug. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!