Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a menstruáci...

Mi a véleményetek a menstruációs kehelyről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje már gondolkodom rajta viszont félek is mert mindentől kb gombám lesz.. Viszont mivel fogamzásgátlót szedek nem sok és nem is tart sokáig a "mensim". Kérlek mondjatok tapasztalatokat vagy márkákat..


Előre is köszönöm!



2020. aug. 24. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

A fogamzásgátlótól is lehet ha állandóan gombád van.

Én nagyon megvagyok elégedve az intim kehellyel. Kellett egy pár alkalom még bele jöttem a használatába de nagyon megérte, sokkal kényelmesebb ezt használni mint a betétet vagy tampont.

Mivel orvosi szilikonból van ezért nem tapad meg rajta a baktérium szóval nem kaphatsz el tőle fertőzést (ha megfelelően tisztítod)

Ha van kérdésed írj nyugodtan.

2020. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Én kipróbáltam, nekem nagyon nem jött be, úgyhogy maradok a tamponnál.
2020. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Nekem sem jött be, pedig több hónapig próbáltam de minden nap pár óra múlva betétre váltottam.

A tampont nem szeretem így gondoltam milyen jó lesz de hát nem.

2020. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Én betétről váltottam, tampont sose szerettem használni. Nekem nagyon bevált. A betéttől mindig ilyen pelenka-érzetem volt, a kehelynél ilyen értelemszerűen nincs. Plusz nem kell minden hónapban vagyonokat költenem menstruációs termékekre, amik aztán befoglalják a fél fürdőszobaszekrényt, hanem csak két kelyhem van, amiket egy pohárban tárolok, és annyi. Nem is beszélve arról, hogy mennyi hulladéktól kímélem meg így a bolygót.


Arra figyelj oda, hogy ne gagyi pár dolláros kínait rendelj eBayről, hanem megbízható márkájút vegyél, ami tényleg tuti, hogy 100% orvosi szilikonból van! Drágább, de hosszú távon még mindig sokkal jobban megéri, mint eldobható termékeket venni rendszeresen.

Illetve amit még javaslok, hogy érdemes mellé beszerezni néhány mosható textil betétet, mert nekem pl. az első 1-2 napban néha kicsit szivárog.

2020. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat pont azért gondoltam a kehelyre mert betétből se fogy el sok és sokszor hallottam jót már erről viszont sosem használtam még tampont így attól féltem lehet olyan mellékhatása mint a tamponnak viszont tetszik hogy környezet kímélő. Esetleg márkákat tudtok mondani? :)
2020. aug. 24. 12:26
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Nekem ladycup van
2020. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is 2 darab van. Egy nagyobb, erősebb anyagú az erősebb napokra és sportoláshoz, és egy kisebb, puhább. Mindkettő kényelmes és bevált. Én is könnyen kapok el fertőzéseket és gombát. A kehely használata ezen nem változtatott sem pozitív, sem negatív irányba.
2020. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem egy megváltás volt az intimtölcsér!

Egyrészt a tampon nagyon nem vált be. Eléggé könnyen megborul a hüvelyflórám és így nem szívesen dugdostam be egy ilyen szöszös, nedvszívó izét. Sokszor nem is véreztem eléggé ahhoz, hogy az előírt csereidőpontig megteljen annyira, hogy könnyű legyen kihúzni. A betét se tűnt nagyon higiénikusnak, mert párásított és hiába szívja be a nedvességet, azért azt túlzás lenne állítani, hogy száraz érzetet hagy. Ráadásul elmozdulhat, így mindig para, különösen éjjel, hogy kicsurog-e valami. Amikor az első napon még erősebb volt a vérzés, akkor időnként éreztem, ahogy egy nagy adag vér kilökődik, ilyenkor mindig lesápadva rohantam egy mosdóba, hogy ellenőrizzem az esetleges szivárgást. Meg nem túl kényelmes, hogy valami mindig legyen a lábam között, nem lehet hozzá testhez simuló vékonyabb anyagú ruhadarabokat felvenni se, mert néha kidomborodik rajta.

Amikor bejött az intimtölcsér, még csak neten lehetett kapni, nem úgy mint most, hogy minden drogériában van vagy kétféle, több méretben, szóval megrendeltem, az volt a neve, hogy OrganiCup. Jól leírták, hogy kell feltenni, így ez nem volt gond, rögtön a helyére pattant és a hüvelyfalra feszülve létrejött a vákuum, innentől esélye sem volt "szivárogni". Néha annyira erős a vákuum, hogy alig lehet lepattintani a hüvelyfalról. Rájöttem, hogy akárhogy teszem fel, előrébb, hátrébb vagy véletlenül ferdén, ha kicsit megszorongatom a hüvelyizmaim, beáll a megfelelő helyre és egyáltalán nem lehet érezni. Még akkor sem, ha nagyon alacsonyan van, akár a teljes fogója kilóg a hüvelyből.

Innentől a menstruáció teljesen belesimult a hétköznapjaimba. Csak a pár órás hasfájás maradt meg, minden szerencsétlenkedés, parázás a múlté lett. Néha annyira megfeledkezek róla, hogy túlcsúszok a 12 órán. Simán lehet vele úszni, túrázni, én még több napos hegyi túrán is használtam, ahol csak az erdőben egy flakon vízzel tudtam tisztítani.

Ma már rengetegféle kapható, különböző mértékben puhák, eltérő méretűek, másmilyen a fogójuk, vannak európai gyártmányúak is stb. Az első kelyhem viszont sajnos 2 év alatt tönkrement. Ezt úgy kell elképzelni, hogy nem vegyszerrel tisztítottam, hanem minden menzesz előtt és után vagy néha még közben is kiforráztam. De 2 év után azt tapasztaltam, hogy amikor a kiforrázott kelyhet felteszem, rögtön csípni kezd. Utánaolvastam és találtam olyan adatot, hogy érdemes évente cserélni a terméket. Ez nem hangzott túl jól, hiszen 6-7 ezerért vettem. De azért vettem egy másikat, ezúttal egy ClariCup nevűt "csekély" tízezerért, ennek elvileg ezüst is van az anyagában. Ez sokkal merevebb az előzőnél, de behelyezve szintén észrevehetetlen. Ezt már nem forralással, hanem Milton cumifertőtlenítővel fertőtlenítem, egy ciklushoz elég másfél tabletta. Több éve használom már. #4-hez hasonlóan én is szereztem hozzá pár mosható betétet, de sosem eresztett, még túlhordáskor sem, meg amikor épp nagyon megtelt sem.

Szóval én nagyon tudom ajánlani, szerintem már önmagában maximálisan megéri kényelmi és higiéniai szempontból is, az már csak hab a tortán, hogy nem termelek nem túl gusztusos, évszázadok múlva lebomló szemeteket.

2020. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Én ma rendeltem meg az eperszínű LadyCup-omat. Eddig csak betétet használtam, mert a tampon nem csúszik. Pár nap múlva leírom a véleményemet, ha érdekel valakit.
2020. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
9 es vagyok. Ma reggel érkezett meg. Ki is akartam próbálni, tehát felhelyeztem. Nem nyílt ki teljesen, de a vákuum nagyon erős volt. A kihúzása is eszméletlenül fájt. Majd lehet megpróbálom még egyszer, de most nagyon megijedtem. De nem hiszem hogy fogom használni...
2020. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!