Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi számít komoly menstruációs...

Mi számít komoly menstruációs fájdalomnak?

Figyelt kérdés

nekem az első 4 évemben sosem fájt a hasam, és középiskolában kezdett beállni a mennyiség (előtte nagyon durván sok), egy átlagosra, viszont elkezdtem görcsölni. Sok helyen hallottam (anyukám is olyan volt) hogy fel sem tudnak kelni az ágyból stb. Az az igazság hogy amióta dolgozom, azóta pláne, nem várom meg ezt a helyzetet, még a fájdalom megjelenésekor beveszek egy tabit, viszont utána jól vagyok. (esetleg aluszékonyság,enyhe étvágytalanság van jelen, mielőtt megjön előtte viszont 2-3 napig szinte bármit megeszek :D ). Az előfordul, ha pl reggel veszek be gyógyszert este is kell. Ami esetleg jobban megvisel az, ha éjszaka ébredek fel rá, mert akkor nagyon ideges vagyok, hogy tudom másnap reggel kelnem kell, stb, éjszaka volt már hogy hánytam is (2x)...Több ismerősöm mondta, lehet kaptam egy gyomor ideget, mert alapvetően hányingerem nem szokott lenni mensi alatt..

Ezért nem értem, a már durva mensinek az számít amikor gyógyszerekkel sem bírja az ember? (Persze normál mennyiségűre gondolok, nem dobozszámra )

Mennyiségnél az elmúlt néhány elég gyenge volt, alig tartott 3 napig, de valahogy mintha nyáron nekem kevesebb lenne...Általában 4 napig tart nekem.

Köszönöm ha megosztjátok tapasztalatotokat :)



2020. aug. 25. 21:20
 1/9 A kérdező kommentje:
esetleg nehéz láb érzésem van előtte néhány nappal, nem tudom ez mennyire számít súlyosnak vagy súlyosbítja...
2020. aug. 25. 21:24
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Azt hiszem ez már komolynak számít. Nekem is szokott fájni, a 2.napon, gyógyszert is kell bevennem, de ennyi. A tiéd sokkal rosszabb.
2020. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is olyan, hogy ha kicsit kezd fájni és beveszek egy gyógyszert, 20 perc múlva elmúlik. Ez nem komoly fájdalom, ez semmi. Komoly fájdalom az, ha annyira fáj, hogy nem tudsz felkelni, napokig kb csak zombi vagy. A leírtak alapján te szinte meg se érzed. És igen, az a durva, mikor gyógyszerrel is alig éled túl.
2020. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
durvának az számít, hogy egész nap fel se tudsz kelni az ágyból, annyira fáj hogy ki se tudsz egyenesedni, összegörnyedve várod hogy elaludj vagy meghalj, semmi gyógyszer nem segít, és ezt minden hónapban át kell élned és ki kell venned szabadnapot miatta. ilyen esetben orvos erősen ajánlott
2020. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem, igazából van amikor jobban fáj, lassabban hat mondjuk a gyógyszer, de van, amikor hangulatilag meg mindenhogy jobban átvészelem. Az biztos, hogy nekem külső tényezők is befolyásolják. (időjárás, stressz, táplálkozás)
2020. aug. 25. 21:33
 6/9 A kérdező kommentje:
...meg szerencsére az éjszakai fájdalom sem gyakori
2020. aug. 25. 21:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a semmi kategóriája, ha napi 1-2 fájdalomcsillapítóval elvagy gond nélkül 2-3 napig. Amikor hánytál, akkor is valószínűleg a gyomroddal volt baj.

A komoly probléma ott kezdődik, ha a gyógyszer nem hat, sőt sugárban hánysz ahogy beveszed..

2020. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a legdurvább olyan volt hogy folyamat hányingerem volt, felkelni feltudtam de nem szivesen tettem és gyógyszert is szivesen bevettem volna többet de a papiron az állt hogy napi 3-4-nél ne többet és véleményem szerint ez sem számit durvának, gimis szobatársam ilyenkor végig hányta amig meg volt neki. Amig tudod kezelni addig nem durva, ha már nem akkor van baj. Bár az orvos sem tud nagyon mit kezdeni veled ez ügyben vagy van valami bajod és akkor csinálnak veled valamit vagy nincs és akkor max fogamgzásgátlót ajánl.
2020. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt idoszakonkent, hogy agyban fekve is elviselhetetlen volt. Mintha vaskampok szaggatnanak belul. Kesobb kezdtem Nurofent bevenni fajdalom elott. De mikor kicsit fajt, es hirtelen gyorsult be a legelejen, az a fel ora, mig hat a gyogyszer, horror volt. Orulok, hogy csak huszonevesen kezdett fajni. Viszont ha gyaloglas kozben jott meg, kevesbe csapott le a fajdalom, mert a mozgas ellazit.
2020. szept. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!