Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik vitaminokra van szükség...

Melyik vitaminokra van szüksége a szervezetnek? Ti milyen vitaminokat szedtek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 4. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Külön semmit, ha megfelelően étkezel akkor meg van a napi szükséges mennyiség és nincs rá szükség hogy étrend kiegészítőkkel tömd magad
2020. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Én ezt szedem:

[link]


Napjában csak 1 db tablettát veszek be, de még így is több vitamint szedek így be, mint régebben, amikor egyesével szedtem be ezeket.


Egyébként C-vitaminból lehet napi 2-3000 mg-ot is beszedni.

D-vitaminból meg 4000 NE.

2020. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem szedek semmit, sok zöldséget, és gyümölcsöt eszem.
2020. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es:)
2020. szept. 4. 14:05
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Valahol olvastam, egy orvos mondta, ha elegendő mennyiségű vitamint szeretne valaki bevinni a szervezetbe, gyümölcsből és zöldségből kiló szám kéne enni naponta! Ki a fene tudna több kiló gyümölcsöt megenni naponta? Nem beszélve kész anyagi csőd, nézve a mai gyümölcs-zöldség árakat. Jó alternatíva az étrend kiegészítő. Fontos a c.vitamin, a d.vitamin, cink, magnézium. Azt is fontos tudni, hogyan él az illető, milyen egészségügyi problémái vannak, mit dolgozik, hogyan étkezik stb.
2020. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak olyan vitamint szabadna szedni, amelyikből hiányod van, ezt vérvétellel meg lehet állapítani és orvosi javaslatra és dózisban szedni ami szükséges. Vegyes táplálkozásnál szerintem sincs szükség plusz vitaminra.
2020. szept. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Télen szedek D-vitamint, az ajánlások szerint. Nyáron semmit, akkor vagyok eleget a napon.
2020. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4%

#5

Igen, ez igaz. Itt van néhány videó, ami ezt bizonyítja:

C-vitamin:

https://www.youtube.com/watch?v=_WL3EZfKrGI&ab_channel=Nutri.. 8. perctől

[link]


Vitaminok:

[link]

2020. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
#6: Kiírni a képernyőre, hogy 20 kg alma, az nem bizonyít semmit. A hivatalos ajánlás C vitaminből 60 mg/nap, ahhoz meg messze nem kell 20 kg alma. Ha valaki úgy gondolja, hogy a hivatalos ajánlás rossz, az egy másik történet. De 60 mg-ot nem olyan nehéz bevinni zöldségekből. A reggelihez-vacsorához eszel két-két normál méretű paradicsomot, és már meg is vagy.
2020. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

#9

"Egy felnőtt szervezet napi C-vitamin igénye normál esetben nőknél 75 mg, férfiaknál 90 mg. Ám ez nem jelenti azt, hogy e mennyiség bevitele elegendő is. Eláruljuk miért!

Elfogadható felső beviteli szint

A hivatalos ajánlás napi maximum 2000 milligramm egészséges felnőttek esetében. Ez azt jelenti, hogy ha rendszeresen nem fogyaszt többet, mint 2000 milligramm C-vitamint naponta – ideértve a táplálékból és a táplálékkiegészítőkből történő bevitelt is – akkor nem tapasztalhat káros mellékhatásokat. Az egészséges felnőttek számára napi 1000 milligramm bevitele bizonyítottan nem okoz orvosi kockázatot."

Részletek a cikkben: [link]

2020. szept. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!