Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló vagy természetes...

Fogamzásgátló vagy természetes menstruáció vagy?

Figyelt kérdés

Barátnőm-nek kéne segíteni.

Az a helyzet, hogy fogamzásgátlót szed azért, hogy beálljon a mensije rendesen, ami sikerül is keveset vérzik és időbe jön meg neki, de fő probléma, hogy lelkileg szétszedi, folyamatosan sír, hangulatingadozásai vannak stb... és ezek a főbb problémák..


Ha nem szedi, akkor meg késik előbb jön kimarad stb... mire az iskolába bejut már cserélheti is a tampont mert annyira ömlik belőle... ezzel meg ez a gond..



és azt mondja h ezzel nem lehet mit csinálni...

Mondtam, hogy menjünk el nőgyógyászhoz és kérdezzük meg, azt mondja hogy úgy se lesz megoldás.


Valaki tud segíteni?



2020. szept. 10. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Igenis el kell menni a nőgyógyászhoz. Kár hogy egy felnőtt nőnek csak ennyi esze van. Nem csak az az egy fajta gyógyszer létezik amit szed. Ha ennyire nem fontos neki az egészsége, és jó ezekkel a hangulatingadozásokkal, akkor ne is menjen.
2020. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

17 éve szedek fogamzásgátlót - szünetekkel, de még csak nem is hallottam ilyenről.

A gyógyszer a női nemi hormon termelését csökketi le, én nem gondolnám, hogy ettől vannak hangulatingadozásai meg hisztirohamai.

Ott valami más van a háttérben.

Talán inkább pszichológus kellene.


Én egyébként évek óta ugyanazt szedem, de egy neves, elismert nőgyógyász azt mondta, egy hatóanyag van forgalomban Magyarországon, mindegy, hogy hogy hívják, mind ugyanaz, csak más cég gyártja.

2020. szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

A fogamzásgátló tök jó dolog arra,hogy elfedje a problémákat,viszont nem jelent megoldást rájuk!!

Az is lehet,hogy a barátnődnek valamilyen szervi elváltozása van,mindenképpen ki kellene vizsgáltatnia magát. Ha az orvos a fogamzásgátlót javasolta, akkor keressen másikat,olyat,aki a probléma megoldására koncentrál,nem pedig az elfedésére.

2020. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Egy jó endokrinológus is sokat segíthet. Csináltasson pajzsmirigy panelt,3 pontos cukorterhelést, női hormon panelt...
2020. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hány éves a barátnőd? Ha iskolába jártok akkor gyanítom olyan 18 körül vagytok. Ilyenkor még természetes hogy nem állt be rendszeresre a menstruációja. Ez miatt nem kellene gyógyszert szednie. És a fogamzásgátló szedése közben nincs menstruáció,megvonásos vérzés van.
2020. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!